przeprowadzka

Artykuły - Przeprowadzka (38)

 • Wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania: na co uważać?

  Wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania: na co uważać?

  Zmiana mieszkania, wypowiedzenie umowy i przeprowadzka mogą okazać się wyjątkowo uciążliwymi i stresującymi działaniami jeśli nie będą odpowiednio zaplanowane. Na co zwrócić uwagę decydując się na zmianę mieszkania?
 • Nowa siedziba firmy może stanowić problem

  Nowa siedziba firmy może stanowić problem

  Przeprowadzka firmy do nowej siedziby nie musi oznaczać trzęsienia ziemi. Choć każdy jej etap przedsiębiorstwa mogą samodzielnie zaplanować, coraz więcej z nich - świadome skali złożoności tego procesu - sięga po znacznie łatwiejsze i tańsze rozwiązanie. Jest nim wyspecjalizowane doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych, które gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie złożonej operacji zmiany miejsca całej organizacji.
 • Jesteśmy gotowi na przeprowadzkę w związku ze zmianą pracy

  Jesteśmy gotowi na przeprowadzkę w związku ze zmianą pracy

  Polacy stają się coraz bardziej mobilni zawodowo. Rośnie liczba osób, które deklarują gotowość przeprowadzki w związku ze zmianą pracy. Indeks mobilności w naszym kraju wynosi 108 punktów i jest wyższy od średniej europejskiej. Decyzja o zmianie miejsca pracy to coraz częściej wybór pracownika, a nie pracodawcy.
 • Polacy coraz bardziej mobilni w poszukiwaniu pracy

  Polacy coraz bardziej mobilni w poszukiwaniu pracy

  Ponad połowa specjalistów i menedżerów choć raz w życiu zmieniała miejsce zamieszkania ze względu na pracę - wynika z badania firmy Antal International.
 • Robbie Williams chce zamieszkać w Londynie

  Robbie Williams chce zamieszkać w Londynie

  Brytyjski gwiazdor Robbie Williams planuje przeprowadzkę z Los Angeles do Londynu. Wokalista boi się jednak, że drogi Londyn zrujnuje jego finanse.
 • Wyższe zarobki, ale i droższe życie. Przeprowadzka do dużego miasta nie zawsze się opłaca

  Wyższe zarobki, ale i droższe życie. Przeprowadzka do dużego miasta nie zawsze się opłaca

  Duże miasta zwiększają szanse na wyższą pensję. Często jednak życie w nich jest dużo droższe niż w mniejszych miejscowościach. Tak niewątpliwie jest w stolicy. Zarówno średnia pensja, jak i koszty utrzymania w Warszawie są 20-30 proc. wyższe niż w innych miastach.
 • Program MPiPS dla młodych bezrobotnych - m.in. 5 tys. zł na zasiedlenie

  Program MPiPS dla młodych bezrobotnych - m.in. 5 tys. zł na zasiedlenie

  5 tys. zł na pokrycie kosztów związanych z zasiedleniem będzie mógł otrzymać młody bezrobotny, który znajdzie pracę poza dotychczasowym miejscem zamieszkania - to jedno z założeń pilotażowego programu MPiPS dla bezrobotnych poniżej 30. roku życia.
 • Przeprowadzka może wpłynąć na zmianę urzędu dla rozliczeń VAT-u

  Przeprowadzka może wpłynąć na zmianę urzędu dla rozliczeń VAT-u

  Zmiana adresu przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą może, ale nie musi, pociągać za sobą zmianę właściwości miejscowej urzędu skarbowego właściwego dla rozliczeń VAT-u. Wszystko zależy od tego w ilu miejscach i na jakim obszarze dokonywane są czynności podlegające opodatkowaniu.

Filmy - Przeprowadzka (3)

 • Przecierali oczy ze zdumienia! Ruchomy dom w San Francisco

  Dla takiego wydarzenia warto wstać wcześniej z łóżka. Pierwszy raz od 50 lat w San Francisco zorganizowano... przenosiny domu. Mowa tu o prawie stu czterdziestoletnim budynku w stylu wiktoriańskim. Budynki tego typu są jedną z wizytówek miasta. Operację podziwiały tłumy gapiów. Ludzie przyszli zobaczyć to "dziwaczne, ale fascynujące zjawisko". Każdy chciał przekonać się samemu, jak to jest, gdy zza rogu wyjeżdża olbrzymi, wiktoriański dom.
 • Przeprowadzka może być niebezpieczna

  Przeprowadzki mogą być niebezpieczne. Przekonał się o tym jeden z mężczyzn, którego widzimy na nagraniu. Oboje stali z tyłu samochodu z wyciągniętymi rękami czekając, aż sofa obniży się na tyle by mogli ją złapać. Niestety coś poszło nie tak. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Monika Zamachowska: Nie kupiliśmy z mężem nowego mieszkania

  Dziennikarka zaprzecza, jakoby kupiła luksusowe mieszkania w Warszawie. Razem z mężem przeprowadziła się wprawdzie z Konstancina do centrum miasta, ale nie do nowego apartamentu. Para zamieszkała w mieszkaniu mającym ponad 80 lat. Monika i Zbigniew Zamachowscy rozpoczęli kolejny etap w życiu. Ponad rok po ślubie para ponownie zmieniła miejsce zamieszkania. Z segmentu w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej Zamachowscy przeprowadzili się z powrotem do centrum miasta. Wbrew doniesieniom prasowym nie kupili jednak luksusowego mieszkania na Żoliborzu.