przemyt papierosów

Artykuły - Przemyt papierosów (38)

 • Przemyt z Ukrainy nabiera tempa!

  Przemyt z Ukrainy nabiera tempa!

  Ukraińscy przemytnicy coraz chętniej korzystają z maszyn latających. Jak poinformowała ukraińska straż graniczna, kilka dni temu w nocy pilot wykonał lot do sąsiedniej Rumunii, gdzie zrzucił pakunek zawierający wyroby tytoniowe. Do podobnego zdarzenia doszło na naszej granicy w kwietniu.
 • KAS: Ponad 1,1 mln sztuk papierosów w zupkach błyskawicznych

  KAS: Ponad 1,1 mln sztuk papierosów w zupkach błyskawicznych

  Podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej podkarpacka KAS ujawniła przemyt ponad 1,1 miliona szt. papierosów wartych ok. 800 tys. zł ukrytych w transporcie zupek błyskawicznych - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.
 • Zmienia się sposób zwalczania oszustw tytoniowych

  Zmienia się sposób zwalczania oszustw tytoniowych

  Urzędnicy konfiskują coraz więcej suszu tytoniowego, czyli surowca, bez którego działalność przestępców nie ma większego sensu. Znacząco spadła natomiast liczba odkrytych nielegalnych papierosów i ich wytwórni.
 • Rynek nielegalnych papierosów zmalał o połowę?

  Rynek nielegalnych papierosów zmalał o połowę?

  Rynek nielegalnych papierosów w Polsce zmalał prawie o połowę - powiedział PAP wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Walczak. Dodał, że obecnie poza przemytem papierosów spoza UE, pojawiła się ich nielegalna produkcja we Wspólnocie.
 • Używki: Papierosy typu slim znikną z rynku?

  Używki: Papierosy typu slim znikną z rynku?

  Najpierw zdecydowano o wycofaniu mentoli, teraz Światowa Organizacja Zdrowia bierze się do slimów. W ten sposób chce zmniejszyć liczbę nałogowców. Ale faktycznym rezultatem może być większy przemyt ze Wschodu.
 • Papierosy: Wschodni dymek kusi palaczy!

  Papierosy: Wschodni dymek kusi palaczy!

  Sprzedaż przemyconych bądź podrobionych papierosów w Polsce w 2015 roku wyniosła 7,4 miliarda sztuk i była większa o 13% niż w roku 2014 wynika z raportu SUN przygotowanego przez KPMG. Wzrost szarej strefy na rynku papierosów spowodowany jest głównie większym przemytem tzw. "Illicit White" pochodzących z Białorusi, Ukrainy i Rosji.
 • Celnicy wykryli przemyt 275 tys. paczek papierosów

  Celnicy wykryli przemyt 275 tys. paczek papierosów

  Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska wykryli w pobliżu granicy polsko-litewskiej przemyt 275 tys. paczek papierosów - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów. To największa w tym roku ujawniona kontrabanda papierosów w Polsce.
 • Polscy celnicy najskuteczniejsi w Unii Europejskiej

  Polscy celnicy najskuteczniejsi w Unii Europejskiej

  Polska Służba Celna najskuteczniej w Unii Europejskiej zwalcza przemyt wyrobów tytoniowych - wynika z najnowszych danych Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). W pierwszym półroczu 2014 r. celnicy zarekwirowali ponad 160 mln szt. papierosów i 80 ton suszu tytoniowego. Od początku roku wystawiono ponad 9 tys. mandatów, zajęto też ponad 500 samochodów wykorzystywanych w próbach przemytu.
 • UE: Handlarze narkotyków i przemytnicy papierosów mają także swój wkład do PKB

  UE: Handlarze narkotyków i przemytnicy papierosów mają także swój wkład do PKB

  Obroty szarej strefy gospodarki czy wręcz nielegalnego biznesu do tej pory nie były wliczane do PKB. Z woli UE od września br. ma się to zmienić.
 • Życie z kontrabandy. Polscy szmuglerzy podbijają Norwegię

  Życie z kontrabandy. Polscy szmuglerzy podbijają Norwegię

  Norwegia i Wielka Brytania to dwa kraje Europy, do których nasi rodacy przemycają najwięcej papierosów i alkoholu. Trudnią się tym zorganizowane grupy przestępcze oraz zwykli ludzie, którzy z przemytu uczynili sposób na zarabianie pieniędzy. Skuszeni zyskami z tego nielegalnego procederu, trafiają potem do więzienia.

Filmy - Przemyt papierosów (1)

 • Kwitnie przemyt papierosów. Miliardowe straty UE

  Przemyt papierosów ma się doskonale! Najgorzej jest na granicy rumuńsko-ukraińskiej. Rumuńscy celnicy patrolują granicę co noc - ale mimo najnowszej techniki nie są w stanie opanować sytuacji, gdyż przemytnicy rozwinęli bardzo wyrafinowane metody działania.