przemysł

Artykuły - Przemysł (254)

Filmy - Przemysł (15)

 • Spektakularne wyburzanie opuszczonego wieżowca

  W Bethlehem w stanie Pensylwania wyburzono dawną siedzibę koncernu stalowego Bethlehem Steel Corporation. Wieżowiec, który był najwyższym budynkiem w strefie przemysłowej Lehigh Valley, stał pusty od 2007 roku. Bethlehem Steel Corporation, które niegdyś było symbolem potęgi amerykańskiego przemysłu, zbankrutowało w 2001 roku, a następnie jego aktywa zostały wykupione przez koncern Mittal Steel. (STORYFUL/x-news)
 • Polski przemysł znalazł się na krawędzi

  W polską gospodarkę uderzyło pogorszenie się światowej koniunktury. We wrześniu, według najnowszych danych PMI, koniunktura w polskim sektorze przemysłowym była bliska stagnacji. Tempo ogólnej poprawy warunków gospodarczych było najwolniejsze od prawie dwóch lat, a liczba nowych zamówień spadła po raz pierwszy od października 2016 r.
 • Pogarszają się nastroje w przemyśle. Powinniśmy obawiać się spowolnienia polskiej gospodarki?

  Ostatni odczyt wskaźnika PMI pokazał silny spadek nastrojów w polskim przemyśle – jego wartość jest najniższa od października 2016 r. – To poważny sygnał, że w drugiej połowie roku tempo wzrostu PKB może spowolnić – mówi w rozmowie z MarketNews24 główny ekonomista XTB dr Przemysław Kwiecień.
 • Elektromobilność szansą na stworzenie nowej gałęzi polskiego przemysłu

  Elektromobilność nie jest nowym trendem. Jeszcze sto lat temu pierwsze samochody były pojazdami elektrycznymi. Ze względu na problem z magazynowaniem energii, wygrały i upowszechniły się diesle oraz auta napędzane paliwami stałymi. Ustawa o elektromobilności jest elementem otwierającym dyskusję oraz zapoczątkowującym przygotowania do budowy sieci i upowszechnienia aut elektrycznych. Ważnym momentem będzie podjęcie decyzji o działaniach koncernów energetycznych, które mają dominującą pozycję, a na ogół są państwowe.