Fakty - przejazd

Artykuły - Przejazd (22)

 • Cała Polska w drodze do Warszawy i Krakowa

  Specjalne autokary, pociągi, darmowy przejazd autostradą A4 - cały kraj mobilizuje się do przyjazdu na sobotnio-niedzielne pożegnanie ofiar katastrofy w Smoleńsku. Do Warszawy i Krakowa przyjadą rodziny, lokalne władze, działacze i rzesze zwykłych obywateli.
 • Cały świat śledzi sytuację w Polsce

  Wszystkie światowe agencje i media na bieżąco śledziły trasę lotu z trumną z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze Smoleńska do Warszawy, a potem przejazd z wojskowego lotniska na Okęciu do Pałacu Prezydenckiego. Wiadomość o lądowaniu samolotu CASA z trumną polskiego prezydenta została odnotowana, jako pilna depesza w wielu agencyjnych serwisach.
 • 200 złotych grzywny za płacenie drobnymi

  Krakowski sąd ukarał grzywną motocyklistę, który w punkcie poboru opłat tamował ruch. Mężczyzna płacił drobnymi za przejazd autostradą A4 Kraków- Katowice. Pan Maciej, przyznaje, że miał przy sobie drobne, dlatego płacił bilonem - nie uważa jednak, żeby miał blokować ruch - donosi RMF24.
 • Przejazd ciężarówek przez Alpy zablokowany

  Obfite opady śniegu, do których doszło w ostatnich godzinach w Szwajcarii, zablokowały w piątek przejazd ciężarówek przez tunele św. Gotarda i św. Bernarda - dwie główne osie komunikacyjne przez Alpy szwajcarskie.
 • Skandal? A4 zdrożała. Ale to nie koniec...

  Skandal? A4 zdrożała. Ale to nie koniec...

  To nie koniec podwyżek opłat za przejazd A4? RMF FM ujawnia aneks do umowy koncesyjnej 16 złotych - tyle od dziś kierowcy samochodów osobowych muszą zapłacić za przejazd autostradą A4 z Krakowa do Katowic. To dużo, a może być jeszcze więcej. Reporterzy RMF FM dotarli do tajnego aneksu, który został podpisany w marcu 2005 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i koncesjonariusza trasy - firmę Stalexport Autostrada Małopolska.
 • Droższa A4. Grabarczyk będzie się tłumaczył

  Droższa A4. Grabarczyk będzie się tłumaczył

  Będą sejmowe interpelacje i pytania do ministra infrastruktury w sprawie autostrady A4 - informuje reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Zarządca trasy, spółka Stalexport , chce podwyższyć opłaty za przejazd autostradą Kraków-Katowice z 13 do 16 złotych. Posłowie będą chcieli się dowiedzieć, dlaczego resort Cezarego Grabarczyka oraz GDDKiA zgadzają się na podwyżkę oraz co takiego jest w tajnej umowie koncesyjnej.
 • Protesty motocyklistów na płatnych autostradach

  Protesty motocyklistów na płatnych autostradach

  Motocykliści protestowali w sobotę na trzech płatnych odcinkach polskich autostrad A1, A2 i A4 przeciwko pobieraniu od nich opłat za przejazd w tej samej wysokości, co za samochody osobowe. Był to już trzeci protest kierowców jednośladów w tej sprawie.
 • Motocykliści 3 godziny blokowali autostradę A4

  Przez trzy godziny motocykliści protestowali przeciwko pobieraniu od nich opłat za przejazd płatnym odcinkiem autostrady pomiędzy Katowicami a Krakowem. Nie chcą płacić tyle samo, co kierowcy samochodów osobowych. I dlatego zablokowali ruch przy bramkach wjazdowych na autostradę w Balicach od strony Krakowa i w Brzęczkowicach od strony Katowic.
 • Odmówił opłaty za A4 - wygrał. I walczy dalej

  Odmówił opłaty za A4 - wygrał. I walczy dalej

  Resort infrastruktury nabrał wody w usta w sprawie autostrady A4. Chodzi o bezprecedensowy wyrok sądu, który uniewinnił kierowcę, który odmówił zapłacenia za przejazd remontowanym odcinkiem drogi. Reporter RMF FM domagał się opinii ministerstwa - niestety bezskutecznie. Tymczasem kierowca, który wygrał proces idzie za ciosem i chce znowu zaskarżyć firmę Stalexport Małopolska.
 • Opłaty za przejazd A4 znów w prokuraturze

  Opłaty za przejazd A4 znów w prokuraturze

  Sprawa opłat za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 Kraków-Katowice po raz drugi trafiła do prokuratury. Doniesienie złożyli małopolscy posłowie. Uważają oni, że przestępstwem jest pobieranie pieniędzy za "produkt autostradopodobny" - jak nazwał ten odcinek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.