przedszkole

Artykuły - Przedszkole (128)

 • Opole: Koronawirus w przedszkolu. 24 dzieci na kwarantannie

  Opole: Koronawirus w przedszkolu. 24 dzieci na kwarantannie

  ​W jednym z opolskich przedszkoli u nauczyciela wykryto koronawirusa. 24 wychowanków skierowano na kwarantannę - poinformowała rzecznik miasta Katarzyna Oborska-Marciniak.
 • Czy przedszkole wpływa na późniejsze osiągnięcia dziecka?

  Czy przedszkole wpływa na późniejsze osiągnięcia dziecka?

  Myśląc o edukacji naszego dziecka, najczęściej zastanawiamy się, na jakie studia pójdzie, czy jak potoczy się jego kariera zawodowa. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, jaki wpływ na edukację naszej pociechy ma wybór samego… przedszkola. Zobaczcie, co na ten temat uważają eksperci.
 • Jaka edukacja przedszkolna jest kluczem do szczęścia i sukcesu w dorosłym życiu?

  Jaka edukacja przedszkolna jest kluczem do szczęścia i sukcesu w dorosłym życiu?

  Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko jak najlepiej poradziło sobie w dorosłości. Wszyscy wiemy, że nie jest celem prowadzenie dziecka „za rączkę” przez całe życie, tylko wyposażenie go w odpowiednie narzędzia, dzięki którym będzie umiało wykorzystywać swoje mocne strony, talenty i potencjał, i żyć pełnią życia. Brzmi nierealnie? Bynajmniej. Kluczem do szczęścia i sukcesu dziecka w dorosłym życiu jest odpowiednia edukacja już od najmłodszych lat.
 • Nieprzewidziane zamknięcie szkoły lub przedszkola a prawo do zasiłku opiekuńczego

  Nieprzewidziane zamknięcie szkoły lub przedszkola a prawo do zasiłku opiekuńczego

  Gdy ubezpieczony zmuszony jest przerwać pracę, aby zaopiekować się wymagającym opieki członkiem rodziny, może skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Okolicznością uzasadniającą przyznanie takiego świadczenia, oprócz choroby członka rodziny, jest m.in. nieprzewidziane zamknięcie szkoły lub przedszkola, do której/go uczęszcza dziecko. Przy czym ustawodawca wprowadził tu ograniczenie m.in. co do wieku dziecka, nad którym opieka uzasadnia przyznanie prawa do świadczenia.
 • Opłaty: Gminy będą naliczyć odsetki za przedszkole

  Opłaty: Gminy będą naliczyć odsetki za przedszkole

  Za nieterminowe opłaty za wychowanie przedszkolne i wyżywienie dziecka w przedszkolu gmina powinna naliczać odsetki za zwłokę jak od zaległości podatkowych - uważa Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu.
 • Czy edukacja przedszkolna może być kluczem do sukcesu w dorosłym życiu?

  Czy edukacja przedszkolna może być kluczem do sukcesu w dorosłym życiu?

  Zdolność do uczenia rozwija się najszybciej w pierwszych latach życia. Około 50% możliwości dziecko nabywa w wieku przedszkolnym, a następne 30 proc. rozwija się w wieku wczesnoszkolnym. Wynika z tego, że wybór przedszkola jest jedną z najistotniejszych decyzji dotyczących edukacji i przyszłości naszej pociechy.
 • Przedszkole bez stresu dla dziecka i rodzica

  Przedszkole bez stresu dla dziecka i rodzica

  Dla trzylatka pobyt w przedszkolu to kompletne wywrócenie dotychczasowego trybu jego życia. Dzieci zostają same, bez rodziców, w obcym miejscu, na wiele godzin. Nic dziwnego, że to dla nich ogromny stres. Jak zatem przygotować oraz wspierać swoją pociechę podczas tych pierwszych, trudnych dni? Warto poznać złote rady i przydatne wskazówki, które ułatwią maluchom aklimatyzację w przedszkolu, a przede wszystkim wybrać się ze swym dzieckiem na otwarte, bezpłatne zajęcia adaptacyjne „Mała Ciuchcia”, prowadzone przez doświadczonych pedagogów Pomarańczowej Ciuchci.
 • Czego boi się trzylatek

  Czego boi się trzylatek

  W jaki sposób rodzic może wspierać dziecko, które idzie do przedszkola, jak ma radzić sobie z płaczem przy rozstaniach - rozmawiamy z psychologiem Katarzyną Kwiatek-Skrobańską.
 • Przedszkole przy biurze - oszczędności w podatkach

  Od 1 stycznia 2016 r. przedsiębiorca rozliczy w kosztach działalności budowę i część wydatków na prowadzenie przedszkola czy klubu malucha, który udostępni dzieciom swoich pracowników. Mało tego, będzie mógł też "wrzucić" w koszty część dofinansowania, wypłacanego pracownikom-rodzicom a przeznaczonego na zorganizowaną przez nich we własnym zakresie opiekę nad ich pociechami.

Filmy - Przedszkole (8)