protesty

Artykuły - Protesty (422)

 • Liban. Wielotysięczne demonstracje z powodu załamania waluty i kryzysu

  Liban. Wielotysięczne demonstracje z powodu załamania waluty i kryzysu

  Na ulicach Bejrutu i innych libańskich miast odbyły się w piątek wielotysięczne demonstracje ludzi zdesperowanych załamaniem krajowej waluty - funta libańskiego i najgorszego od kilkudziesięciu lat kryzysu gospodarczego. Demonstrantów nie powstrzymały decyzje rządu mające ustabilizować sytuację.
 • Protesty w europejskich zakładach wielkich koncernów

  Protesty w europejskich zakładach wielkich koncernów

  Możliwa utrata miejsc pracy stała się powodem protestów pracowniczych w europejskich zakładach wielkich koncernów - Renault i Tata Steel.
 • Facebook usuwa posty związane z protestami przeciwko #zostanwdomu

  Facebook usuwa posty związane z protestami przeciwko #zostanwdomu

  Szalejąca epidemia koronawirusa zmusiła rządy wielu krajów do wprowadzenia nakazów dotyczących pozostania w domach. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, co przekłada się na protesty w sieciach społecznościowych. Z tym szkodliwym zjawiskiem postanowił walczyć sam Facebook.
 • Górnicze związki: 17 lutego strajk ostrzegawczy, 28 lutego manifestacja w Warszawie

  Górnicze związki: 17 lutego strajk ostrzegawczy, 28 lutego manifestacja w Warszawie

  17 lutego w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy, a ponad tydzień później - referendum strajkowe - zdecydowali w środę związkowcy z tej największej górniczej spółki. Na 28 lutego zaplanowano górniczą manifestację w Warszawie.
 • Pakiet mobilności. "Śmiertelna pułapka dla polskiego transportu"

  Pakiet mobilności. "Śmiertelna pułapka dla polskiego transportu"

  Protest w Brukseli przeciwko pakietowi mobilności planują polskie firmy transportowe. To jeden z efektów spotkania przewoźników z Polski, Litwy, Rumunii i Bułgarii w Warszawie. Chodzi o unijne, wstępnie przyjęte przepisy regulujące transport międzynarodowy. Według przewoźników, pakiet mobilności może doprowadzić do upadku tysięcy przedsiębiorstw z Europy Wschodniej. "To śmiertelna pułapka dla polskiego transportu" - tak polscy przewoźnicy oceniają ostateczną wersję pakietu mobilności.
 • W Czarny Piątek strajki w centrach dystrybucji Amazona

  W Czarny Piątek strajki w centrach dystrybucji Amazona

  ​W Niemczech w placówkach firmy Amazon pracownicy domagający się wyższych zarobków zorganizowali strajki; protest odbywa się w Czarny Piątek, gdy obroty są szczególnie wysokie.
 • Manifestacja związkowców z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

  Manifestacja związkowców z ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej

  ​Wycofania decyzji o wyłączeniu wielkiego pieca i stalowni w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland domagali się związkowcy manifestujący w środę przed siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej. Firma zapewnia, że ograniczanie mocy produkcyjnych w Krakowie będzie tymczasowe.
 • 1976: Lato gniewnych ludzi

  1976: Lato gniewnych ludzi

  ​W lipcu 1976 roku obywatele PRL-u po raz pierwszy od dwudziestu trzech lat otrzymali wraz z wypłatą tak zwane bilety towarowe. Pod tą oficjalnie brzmiącą nazwą kryły się kartki na cukier - sygnał gwałtownie pogarszającej się sytuacji gospodarczej socjalistycznego państwa oraz niechlubna "pamiątka" po dramatycznych protestach robotników w Radomiu, Ursusie i Płocku.
 • Listonosze chcą podwyżek. Wyjdą na ulice

  Listonosze chcą podwyżek. Wyjdą na ulice

  Solidarność chce podwyżki dla pracowników Poczty Polskiej i państwowej pomocy dla spółki.
 • Górnicy jadą do Warszawy. Będą protestować przed Ministerstwem Energii

  Górnicy jadą do Warszawy. Będą protestować przed Ministerstwem Energii

  Górnicy z Jastrzębia jadą do Warszawy. To dalszy ciąg ich konfliktu z ministrem energii i sporu o przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej. We wtorek rano przed siedzibą ministerstwa rozpocznie się akcja protestacyjna. Ma wziąć w niej udział kilkuset górników.

Filmy - Protesty (44)

 • Dlaczego Europejczycy protestują?

  Demonstracje są ważnym elementem kultury politycznej w Europie. Mobilizacja rozpoczyna się prawie zawsze w mediach społecznościowych, których nie kontrolują politycy. #EUROPEO
 • Zamieszki w Katalonii w rocznicę referendum niepodległościowego

  w Barcelonie i Gironie obyły się manifestacje w pierwszą rocznicę referendum niepodległościowego w Katalonii. Demonstracje kończyły się starciami z policją. Podczas głosowania 1 października 2017 r. 90 procent wyborców opowiedziało się za oddzieleniem Katalonii od Hiszpanii. Jednak Trybunał Konstytucyjny wraz z hiszpańskim rządem uznały referendum za niezgodne z prawem. (RUPTLY/x-news)
 • Protesty przed brytyjskim parlamentem. Jedni chcą Brexitu, drudzy nie

  Przed brytyjskim parlamentem doszło do spotkania grupy będącej przeciwko Brexitowi z grupą popierającą wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Osoby opowiadające się za Brexitem protestowały przeciwko negocjacjom rządu w sprawie opuszczenia UE.
 • Protesty przed brytyjskim parlamentem. Jedni chcą Brexitu, drudzy nie

  Przed brytyjskim parlamentem doszło do spotkania grupy będącej przeciwko Brexitowi z grupą popierającą wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Osoby opowiadające się za Brexitem protestowały przeciwko negocjacjom rządu w sprawie opuszczenia UE.