prostytucja

Artykuły - Prostytucja (88)

Filmy - Prostytucja (15)

 • Najstarszy zawód świata i absurd w Szwecji

  Mówi się, że to najstarszy zawód świata... i pewnie już wiecie, o czym będzie dzisiejszy odcinek? Przenosimy się zatem do Szwecji, gdzie surowo zabronione jest korzystanie z usług pań do towarzystwa. Gdzie tu jednak jakiś prawny absurd? Spokojnie. Jest. Zakaz wielu by nie zdziwił, gdyby nie fakt, że w Szwecji… prostytucja jest legalna. Ktoś tu widzi sens? Dajcie znać.
 • Prostytucja wśród młodych uchodźców

  Park „Tiergarten” w centrum Berlina. Tu prostytuuje się coraz więcej młodych uchodźców. Większość z nich pochodzi z Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Syrii lub Iraku. Wielu ma nakaz opuszczenia kraju i grozi im deportacja.
 • Tancerki jak prostytutki. Tutaj bardzo dużo ryzykują

  Na tej scenie trwa właśnie walka ze stereotypami. Wybierając zawód tancerki, Suhaee Abro podjęła duże ryzyko. W Pakistanie publiczne prezentowanie swoich umiejętności tanecznych jest bardzo źle postrzegane i często kojarzy się z prostytucją. Tutejsze kobiety lekkich obyczajów nie raz bowiem prowadzą swoją nielegalną działalność pod przykrywką występów artystycznych. Bez przerwy musimy tłumaczyć ludziom, że taniec jest sztuką, że nie powinien kojarzyć się tylko z tym, co dzieje się w dzielnicy Czerwonych Latarni, i że nie chodzi o tylko o dostarczanie mężczyznom rozrywki. Ciągle musimy wyjaśniać, że nie chodzi ani o seksualność, ani o eksponowanie cielesności - mówi tancerka.
 • Prostytutki walczą o swoje prawa. "Musimy zarabiać!"

  "Oczyścić ulice ze stereotypów" – oto niecodzienna forma protestu zorganizowanego przez prostytutki z madryckiej dzielnicy Marconi. Kobiety chcą w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z wprowadzonego w lipcu prawa o bezpieczeństwie obywateli. Niektóre zapisy ustawy pozwalają nakładać na pracowników seksualnych i ich klientów wysokie mandaty. Za uprawianie nierządu, w pobliżu miejsc uczęszczanych przez nieletnich, grozi kara do 600 euro. Klientom z kolei, zagraża mandat w wysokości 30 tysięcy euro. – Wiadomo, że prostytutki czują się jeszcze bardziej niepewnie, skoro prawo traktuje je jak kryminalistki. Teraz muszą pracować w pośpiechu i jechać w oddalone miejsce – mówi prostytutka Ninfa Vera. Według oficjalnych danych, w ciągu trzech pierwszych miesięcy obowiązywania nowego prawa, wobec prostytutek wystosowano 40 upomnień i wszczęto prawie 250 postępowań przeciwko klientom. Nowe przepisy mają między innymi na celu walkę z ekshibicjonizmem i uprawianiem seksu w miejscach publicznych. Wielu mieszkańców dzielnicy Marconi cieszy się, że w końcu powstało prawo, które może zmusić prostytutki do opuszczenia tych ulic.