projekt domu

Artykuły - Projekt domu (20)

 • Wybieramy projekt domu jednorodzinnego - czym się kierować?

  Wybieramy projekt domu jednorodzinnego - czym się kierować?

  Decyzja o budowie domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Budowa domu to duża inwestycja i niezwykle ekscytująca przygoda. Aby ją rozpocząć, należy w pierwszej kolejności wybrać idealny projekt domu. Jak to zrobić ? Podpowiemy.
 • 10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając projekt niewielkiego domu

  10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając projekt niewielkiego domu

  Po zakupie działki następnym krokiem jest zakup projektu. Można zamówić dedykowany projekt domu lub kupić gotowy. W tym materiale skupimy się na projektach małych domów jednorodzinnych. Gotowe projekty małych domów są dostępne w wielu firmach w przystępnych cenach. Oferty projektowe różnią się jednak między sobą wieloma aspektami. Projekty domów posiadają niejednokrotnie wady, tak więc warto wybierać takie, które zakładają możliwość naniesienia zmiany w projekcie. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup gotowego projektu małego domu jednorodzinnego.
 • Jak wybrać najlepszy projekt domu

  Jak wybrać najlepszy projekt domu

  Jednym z ważniejszych kroków na drodze do wymarzonego domu jest wybór odpowiedniego projektu. Musimy dobrze określić swoje pragnienia, aby później się nie rozczarować.
 • Projekt domu

  Projekt domu

  Aby rozpocząć budowę domu musimy dysponować jego projektem. A tych można znaleźć bez liku. Analitycy Działu Badań i Analiz firmy Emmerson Realty sprawdzili jakiego rodzaju projekty są aktualnie najliczniej reprezentowane. W tym celu przeanalizowali ponad 7 tys. projektów budynków mieszkalnych zamieszczonych w serwisie otoDom.pl.
 • Domowe zaplecze (cz. 2): Pomieszczenia gospodarcze

  Domowe zaplecze (cz. 2): Pomieszczenia gospodarcze

  W żadnym domu, a szczególnie w domu jednorodzinnym, nie może zabraknąć miejsca na kotłownię, pralnię, narzędzia czy przybory do sprzątania. Jednak nasze możliwości finansowe nie zawsze pozwalają na wybranie projektu z odpowiednią liczbą pomieszczeń gospodarczych, a tym bardziej ze strychem czy piwnicą. Dlatego też funkcje pralni, kotłowni i schowka często spełnia jedno pomieszczenie.
 • Strefa dzienna (cz. 10): Salon

  Strefa dzienna (cz. 10): Salon

  Pokój dzienny zwany też salonem to miejsce reprezentacyjne. Zazwyczaj jest to największe pomieszczenie w domu. Dobrze, jeśli jest usytuowane od południa lub zachodu.
 • Architekt wnętrz

  Architekt wnętrz

  Samodzielne urządzanie domu to wyzwanie dla każdego. Wystarczy przejrzeć kilka czasopism poświęconych aranżacji wnętrz, żeby zdać sobie sprawę, jak wiele jest możliwości zaprojektowania jednego pomieszczenia.
 • Dom energooszczędny, czyli jaki?

  Dom energooszczędny, czyli jaki?

  Wraz z nastaniem 2013 roku skończy się pomoc państwa przy spłacie kredytów hipotecznych. Koniec programu "Rodzina na swoim" nie oznacza jednak, że osoby planujące budowę lub kupno domu czy mieszkania, zostaną pozostawione samym sobie. Kończący się w przyszłym roku program wsparcia, państwo planuje zastąpić nowym, w ramach którego dofinansowywane będą domy i mieszkania energooszczędne. To znaczy jakie?
 • Projekt domu to też rodzaj utworu

  Z prawa autorskiego wynika jasno: ochrona przysługuje także projektom architektonicznym.
 • Prace ziemne (cz. 1): Prace początkowe

  Prace ziemne (cz. 1): Prace początkowe

  Budowę można zacząć, posiadając wszystkie potrzebne dokumenty: projekt architektoniczno-budowlany, plan zagospodarowania działki i pozwolenie na budowę.