programy rządowe

Artykuły - Programy rządowe (4)

 • Czy może zabraknąć nam wody?

  Czy może zabraknąć nam wody?

  Coraz częściej zmagamy się z problemem suszy i towarzyszących jej wysokich temperatur. Gwałtowne fale upałów, będące efektem globalnego ocieplenia klimatu, wzmagają proces parowania, co z kolei przekłada się na niskie stany wód. Konieczna jest zmiana podejścia, edukacja i programy rządowe i samorządowe zapobiegające narastaniu problemu. W przeciwnym razie zabraknie nam wody.
 • Rafalska: 450 mln zł w 2019 r. w programie rządowym "Maluch plus"

  Rafalska: 450 mln zł w 2019 r. w programie rządowym "Maluch plus"

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała w poniedziałek w Gdańsku, że w ramach programu "Maluch plus" zwiększy się w 2019 r. dofinansowanie dla samorządów chcących utworzyć nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych. Kwota od rządu na ten cel wyniesie 450 mln zł.
 • Adamczyk: Realizacja programu rządowego zależy od współpracy z samorządami

  Adamczyk: Realizacja programu rządowego zależy od współpracy z samorządami

  - Dobrze realizowany program rządowy zależy od współpracy z samorządami - podkreślił we wtorek w Krakowie min. infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister omówił planowane i realizowane w Małopolsce przedsięwzięcia - w tym linię Podłęże-Piekiełko i walkę ze smogiem.
 • Prezes BRE Banku: Przyszłość bankowości będzie skromniejsza

  Prezes BRE Banku: Przyszłość bankowości będzie skromniejsza

  Zdaniem prezesa BRE Banku, obecne czasy nie należą do łatwych dla bankowości. I chociaż branża w Polsce dobrze sobie radzi - czasy największej świetności już minęły. Bankowość mogą ożywić nowoczesne usługi - jak przelewy natychmiastowe czy też programy rządowe - jak Mieszkanie dla Młodych czy gwarancje de minimis. Dzięki temu wzrośnie popyt wewnętrzny i zapotrzebowanie na kredyty.

Filmy - Programy rządowe (2)

 • Dlaczego rządowy program zakończył się wyjątkowym sukcesem

  Rządowy program wspierający instalacje fotowoltaiczne okazał się nadspodziewanym sukcesem. Zachęcały do tego zapowiadane podwyżki cen energii, ale sprzyjały programowi także bardzo sprawne procedury z wykorzystaniem internetu i aplikacji. Od połowy stycznia trwa nowy nabór wniosków do programu „Mój prąd” rozpoczyna się 13 stycznia. Do rozdysponowania jest 900 mln zł, czyli pieniędzy wystarczy dla 180 tys. gospodarstw domowych.
 • Spór o Ministerstwo Skarbu Państwa dotyczy też pieniędzy na rządowe programy

  Koncepcja utworzenia ponownie Ministerstwa Skarbu Państwa to efekt sporów wewnątrz rządzącej koalicji. Chodzi o władzę nad koncernami, ale też o pieniądze na realizację rządowych programów.