program budowy dróg

Artykuły - Program budowy dróg (8)

 • W tym roku kierowcom zostanie udostępnione blisko 500 kilometrów nowych tras

  W tym roku kierowcom zostanie udostępnione blisko 500 kilometrów nowych tras

  Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad jest na półmetku. Do tej pory kierowcom udostępniono już ponad 725 km nowych dróg, z czego 321,4 km tylko w ubiegłym roku. W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi warte 20 mld zł przetargi na realizację kolejnych 435 km nowych dróg, chodzi o 17 odcinków obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras. Na koniec tego roku zakontraktowanie środków unijnych na budowę dróg z obecnej perspektywy Unii Europejskiej ma sięgnąć już 90 proc.
 • Adamczyk: Wciąż analizujemy program budowy dróg

  Adamczyk: Wciąż analizujemy program budowy dróg

  - Resort infrastruktury i budownictwa wciąż analizuje ewentualne zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023; potrzebujemy na to jeszcze kilkunastu dni - miesiąca - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 • 34 procent naszych dróg wymaga remontów lub przebudowy

  Projekt ws. programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 trafił do konsultacji publicznych - poinformował resort infrastruktury i rozwoju. W Polsce blisko 34 proc. dróg krajowych wymaga remontów lub przebudowy.
 • Rząd obetnie dotacje na drogi lokalne, tzw. schetynówki

  Rząd obetnie dotacje na drogi lokalne, tzw. schetynówki

  - 1,95 mld zł, a nie 2,7 mld zł, będzie przeznaczone na program budowy dróg lokalnych, tzw. schetynówek - zakłada projekt uchwały, którym we wtorek ma się zająć rząd. Oznacza to, że w 2014 r. przebudowanych będzie nie ok. 2,4 tys. km dróg, a ok. 600 km.
 • Na autostrady czekamy już 20 lat

  Decyzje w sprawie programu budowy dróg w latach 2011-2015 zapadną w styczniu - powiedział wczoraj po południu minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
 • Powstaje kolejny plan budowy dróg

  Powstaje kolejny plan budowy dróg

  W ministerstwie infrastruktury powstaje nowy rządowy program budowy dróg na lata 2010 - 2015 - powiedział w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. Dodał, że niedługo plan trafi do konsultacji, a przed końcem roku może zastąpić obecny.
 • Zawalidrogi w programie budowy dróg

  Zawalidrogi w programie budowy dróg

  Nie pomogą apetyty drogowców i obietnice polityków. Jeśli nie przyspieszymy procedur, nie wykorzystamy unijnej kasy z lat 2004-06.
 • Złe przepisy hamują inwestycje

  Złe przepisy hamują inwestycje

  Rządowy program budowy dróg jest zagrożony. Hamują go przepisy dotyczące ochrony środowiska, planowania przestrzennego oraz zamówień publicznych. Te ostatnie, tylko w ubiegłym roku, sparaliżowały 98 inwestycji.

Filmy - Program budowy dróg (1)

 • MIR: We wrześniu rząd przyjmie program budowy dróg do 2023 roku

  Rząd powinien przyjąć we wrześniu projekt Programu Budowy Dróg Krajowych do 2023 r. - mówi PAP wiceszef MIR Paweł Olszewski. Co roku z Krajowego Funduszu Drogowego nie mniej niż 300 mln zł ma trafiać na inwestycje dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego.