prognozy ekonomiczne na 2016

Artykuły - Prognozy ekonomiczne na 2016 (0)

 • Polska czwarta pod względem PKB

  Polska czwarta pod względem PKB

  Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca - wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne. Zdaniem ekspertów inaczej wygląda udział naszych wynagrodzeń w PKB. Polska jest na szarym końcu UE gorzej jest tylko na Węgrzech, Malcie), Irlandii i Słowacji.
 • KE kolejny raz podnosi prognozę wzrostu dla strefy euro

  KE kolejny raz podnosi prognozę wzrostu dla strefy euro

  Komisja Europejska przewiduje znaczny wzrost inflacji w strefie euro, która ma odbić z poziomu 0,2 proc. w tym roku do 1,6 proc. w 2017 r. - wynika z opublikowanych w czwartek prognoz gospodarczych. W eurolandzie i całej UE spadać ma bezrobocie.
 • KE podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski

  KE podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę dynamiki polskiego PKB w 2017 r. do 3,5 proc. z 3,2 proc., a w 2018 r. do 3,2 proc. z 3,1 proc. wcześniej. Ich zdaniem, inflacja w 2017 r. wyniesie średnio 1,8 proc., a w 2018 r. 2,1 proc. - wynika z wiosennych prognoz Komisji.
 • Pomysły inwestycyjne na Nowy Rok

  Pomysły inwestycyjne na Nowy Rok

  Na ogół po materiałach o przyszłorocznych trendach spodziewamy się gotowej recepty - jasnych wskazówek, które klasy aktywów będą rosły, a które powinny spadać.
 • GUS podał słabe dane o PKB za III kwartał

  GUS podał słabe dane o PKB za III kwartał

  Nieoczekiwanie nawet dla sporej części pesymistycznie nastawionych ekonomistów, polska gospodarka w trzecim kwartale mocno wyhamowała. Według wstępnych wyliczeń GUS, tempo jej wzrostu wyniosło zaledwie 2,5 proc., choć spodziewano się zwyżki o 2,9 proc. To wynik najsłabszy od trzeciego kwartału 2013 r., gdy PKB wzrósł o 1,8 proc.
 • Bank Światowy obniża prognozę wzrostu gospodarki światowej

  Bank Światowy obniża prognozę wzrostu gospodarki światowej

  Bank Światowy obniża prognozę wzrostu gospodarki światowej do 2,4 proc. z 2,9 proc. Bank utrzymał prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2016 roku na poziomie 3,7 proc., obniżając jednocześnie prognozy wzrostu na 2017 i 2018 po 0,4 pkt. proc. w każdym.
 • Rząd przyjął Wieloletni Plan Finansowy Państwa

  Rząd przyjął Wieloletni Plan Finansowy Państwa

  Rząd przyjął we wtorek Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2016-2019. Zakłada on, że w 2016 r. deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych wyniesie 2,6 proc. PKB, wzrost gospodarczy sięgnie 3,8 proc., a ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadną średnio o 0,4 proc.
 • Jak wytłumaczyć wzrost popularności Donalda Trumpa?

  Jak wytłumaczyć wzrost popularności Donalda Trumpa?

  Jak wytłumaczyć wzrost popularności Donalda Trumpa, ryzyko Brexitu, fakt, iż Marie Le Pen ma duże szanse, by zostać kolejnym prezydentem Francji, a także ogólną sytuację w świecie polityki, w którym wszyscy rządzący mogą, jak się wydaje, lada chwila stracić władzę?
 • Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega

  Światowa gospodarka jest coraz bardziej zagrożona, twierdzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Eksperci ostrzegają przed efektem domina słabych danych z Chin, gdzie eksport w ciągu roku z tego kraju spadł o jedną czwartą. Tak słabe wyników nie spodziewał się nikt.
 • Wielka konwergencja: Czy Polska kiedykolwiek dogoni rozwinięte kraje?

  Wielka konwergencja: Czy Polska kiedykolwiek dogoni rozwinięte kraje?

  Spowolnienie gospodarcze na rynkach wschodzących stawia pytanie, jaka jest przyszłość tych krajów. Czy mimo obecnego spowolnienia, będą one wciąż nadganiały kraje rozwinięte, tak jak w ostatnich 20-30 latach? Czy też wrócimy do sytuacji charakterystycznej dla lat 1870-1970, kiedy to kraje uboższe utrzymywały stały dystans lub nawet traciły do krajów zamożniejszych?

Filmy - Prognozy ekonomiczne na 2016 (2)