procesy

Artykuły - Procesy (244)

 • "Dziennik Gazeta Prawna": Procesy do powtórki

  "Dziennik Gazeta Prawna": Procesy do powtórki

  Tysiące procesów sądowych trzeba będzie powtórzyć - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Proces inżynierów z KGHM

  Proces inżynierów z KGHM

  Przed legnickim sądem rozpoczęła się w środę rozprawa w procesie czterech inżynierów z wyższej kadry technicznej jednego z oddziałów KGHM Polska Miedź. Są oni oskarżeni o wyłudzenie co najmnej 264 tys. zł w związku z niesłusznie złożonym wnioskiem racjonalizatorskim.
 • Proces ws. wypadku w Przybędzy

  Proces w sprawie wypadku w Przybędzy (woj. śląskie), w którym zginęło osiem osób, a 10 zostało rannych, rozpoczął się we wtorek przed bielskim sądem okręgowym. Oskarżony Janusz S., któremu prokuratura zarzuca spowodowanie wypadku, nie przyznał się do winy.
 • Proces ws. zabójstwa noworodka

  Przed Sądem Okręgowym w Kielcach w środę rozpoczął się proces matki i babci, oskarżonych o zabójstwo noworodka z Obrazowa (woj. świętokrzyskie). Kobietom grozi dożywocie.
 • Ruszył ponowny proces ws. policyjnej strzelaniny z 2004 r.

  Przed poznańskim sądem ruszył w środę proces czterech policjantów oskarżonych ws. ostrzelania w 2004 r. samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli. Zginął wówczas 19-letni Łukasz T., jego rówieśnik został ciężko ranny. Policjanci myśleli, że autem jedzie poszukiwany przestępca.
 • Sąd umorzył proces ws. "nielegalnej armaty"

  Sąd Rejonowy w Ostródzie umorzył we wtorek proces 37-latka oskarżonego o nielegalne posiadanie armaty; orzekł też o jej przepadku na rzecz Skarbu Państwa. Według sądu zachowanie mężczyzny miało "znikomy stopień szkodliwości społecznej". Wyrok jest nieprawomocny.
 • Proces o pobicie o charakterze rasistowskim

  Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się w piątek proces ws. pobicia trzech czarnoskórych mężczyzn na terenie studenckiego osiedla. Według śledczych napad miał charakter rasistowski, jeden z pobitych utracił wzrok w jednym oku. Oskarżonym grożą kary do 8 lat więzienia.
 • Turystka zginęła pod kołami quada - ruszył proces

  Turystka zginęła pod kołami quada - ruszył proces

  W sądzie w Giżycku rozpoczął się we wtorek proces kierowcy quada, który przed dwoma laty śmiertelnie potrącił turystkę z Warszawy. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu - twierdzi, że kobieta wtargnęła nagle pod pojazd i nie miał żadnych szans na uniknięcie zderzenia.
 • Ponowny proces ginekologów, których pacjentka zmarła

  Ponowny proces ginekologów, których pacjentka zmarła

  Ponowny proces dwóch znanych ginekologów, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety i jej nienarodzonych dzieci, rozpoczął się we wtorek przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Lekarze nie przyznają się do zarzutów.
 • Śmiertelne potrącenie turystki z Warszawy. Proces Piotra S.

  Śmiertelne potrącenie turystki z Warszawy. Proces Piotra S.

  Przed Sądem Rejonowym w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) ma się dziś rozpocząć proces Piotra S., który przed dwoma laty śmiertelnie potrącił quadem turystkę z Warszawy.