próba przemytu

Artykuły - Próba przemytu (13)

 • Coraz więcej prób przemytu papierosów przez "zieloną granicę"

  Coraz więcej prób przemytu papierosów przez "zieloną granicę"

  Szczegółowe kontrole na przejściach granicznych sprawiły, że przemytnicy papierosów z Ukrainy coraz częściej usiłują przerzucać kontrabandę przez "zieloną granicę". W tym roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała już kilka grup, które zajmowały się przemytem.
 • Nieudana próba przemytu 28 ton czosnku

  Szwedzcy i norwescy celnicy aresztowali kierowcę ciężarówki, który usiłował przemycić do UE 28 ton chińskiego czosnku. Mężczyzna jechał z Norwegii, która nie należy do UE i w której czosnek zwolniony jest z cła, do Szwecji, gdzie obowiązuje cło 9,6 proc.
 • Zuchwała próba przemytu w Pyrzowicach

  Zuchwała próba przemytu w Pyrzowicach

  Podczas prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontroli bezpieczeństwa i sprawdzania bagaży w jednej z toreb znaleziono 146 paczek papierosów bez polskiej akcyzy - poinformowała Straż Graniczna w Raciborzu.
 • Największa próba przemytu heroiny w historii

  Niemal 120 kilogramów heroiny przejęli celnicy i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem.
 • Próba przemytu 8 ton węży i żółwi

  Wietnamska policja udaremniła przemyt blisko 8 ton węży i żółwi, mających trafić do restauracji w Chinach - poinformowały w środę władze Wietnamu.
 • Rekordowa próba przemytu płyt DVD zatrzymana

  Rekordowa próba przemytu płyt DVD zatrzymana

  Na pół miliona złotych oszacowano wartość przemytu 4,8 tys. płyt DVD z filmami, który podlascy celnicy udaremnili na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy - poinformował w rzecznik Izby Celnej w Białymstoku, Maciej Fiłończuk.
 • Nieudana próba przemytu

  Celnicy na lotnisku w Ułan Bator udaremnili próbę nielegalnego wwiezienia do Mongolii 490 telefonów komórkowych. Obywatel Mongolii, który przyleciał samolotem rejsowym z Pekinu poproszony przez celników o otwarcie bagaży zaczął uciekać. Okazało się, że miał powód.
 • Turcja: Kolejna próba przemytu ludzi

  Pięciuset nielegalnych emigrantów zatrzymała turecka straż przybrzeżna. Prawdopodobnie chcieli się przedostać do Włoch. Znaleziono ich na statku handlowym "Lale-1", zakotwiczonym w Stambule.
 • USA: Udaremniona próba przemytu kokainy w tubkach po paście do zębów

  Amerykańscy celnicy zatrzymali Haitankę, która próbowała przemycić kokainę do Stanów Zjednoczonych w tubkach po paście do zębów.
 • Świecko: Największa próba przemytu papierosów

  Największą w tym roku próbę przemytu papierosów na zachodniej granicy udaremnili dzisiaj celnicy w Świecku.