prezydent USA

Artykuły - Prezydent USA (406)

 • Prezydent USA nie pomaga giełdom. Na GPW inwestorzy stracili zyski z całego roku

  Prezydent USA nie pomaga giełdom. Na GPW inwestorzy stracili zyski z całego roku

  Miesiąc intensywnych spadków kursów zabrał inwestorom zyski z całego roku. W kolejnych kwartałach na warszawskim parkiecie wcale nie musi być lepiej - ostrzegają analitycy. Prezydent USA nie pomaga giełdom.
 • Prezydent USA podpisał ustawę budżetową

  Prezydent USA podpisał ustawę budżetową

  Prezydent USA Donald Trump podpisał w piątek ustawę budżetową, którą wcześniej uchwaliły amerykański Senat oraz Izba Reprezentantów. Pozwala ona na finansowanie rządu federalnego do 23 marca oraz zwiększenie ogólnych limitów wydatków budżetowych w ciągu dwóch lat.
 • "Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?"

  "Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?"

  Spędziłem właśnie bardzo interesujący tydzień w Atenach i Paryżu, dwóch stolicach, z których każda musiała się zmierzyć z własną dawką dysfunkcyjnej polityki. W ramach moich licznych podróży odwiedzam rocznie ponad 30 krajów i jedno z pytań, które słyszę najczęściej, to:"Co byś zrobił, gdybyś był prezydentem?".
 • Wpadka szefa NHL w Białym Domu

  Wpadka szefa NHL w Białym Domu

  Komisarz najlepszej hokejowej ligi świata NHL Gary Bettman zaliczył wpadkę podczas wizyty w Białym Domu. Na spotkanie z prezydentem USA poszedł w garniturze i... butach do biegania. Wyśmiał go m.in. Marian Gaborik, gwiazda Los Angeles Kings.
 • Washington Post: Obama narażony na niebezpieczeństwo

  Washington Post: Obama narażony na niebezpieczeństwo

  Secret Service, służba odpowiedzialna za bezpieczeństwo prezydenta USA, zaliczyła kolejną wpadkę. Podczas wizyty Baracka Obamy w Atlancie do windy wsiadł z nim uzbrojony mężczyzna, w przeszłości trzykrotnie karany za napaść - pisze środowy "Washington Post".
 • ​Co zabiło prezydenta? Szokujące fakty

  ​Co zabiło prezydenta? Szokujące fakty

  William Henry Harrison, dziewiąty prezydent Stanów Zjednoczonych, dzierży rekord, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie już pobity. Był on najkrócej urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Umarł 4 kwietnia 1841 roku, po zaledwie miesiącu urzędowania.
 • Amerykański gaz nie będzie panaceum dla Europy

  UE nie może liczyć na preferencyjne ceny amerykańskiego gazu - uważają eksperci, chłodząc nadzieje na znaczny import surowca. Wprawdzie prezydent USA podkreśla, że umowa o wolnym handlu z UE ułatwi sprzedaż gazu Europie, ale dla USA priorytetowa może być Azja.
 • Budżet NASA na 2014 rok to 17,7 mld dolarów

  Budżet NASA na 2014 rok to 17,7 mld dolarów

  Opublikowano prezydencką propozycję budżetu NASA na rok fiskalny 2014. Propozycja zakłada budżet w wysokości 17,7 mld dolarów i zawiera w sobie rozpoczęcie projektu misji przechwycenia małej planetoidy z częścią bezzałogową i załogową.
 • To ona będzie następnym prezydentem USA? Sondaże

  To ona będzie następnym prezydentem USA? Sondaże

  Co prawda do wyborów prezydenckich w USA w listopadzie r. 2016 jest bardzo daleko, lecz już są przeprowadzane sondaże w tej sprawie; z opublikowanego w czwartek wynika, że w stawce prowadzi Hillary Clinton.
 • Wiceprezydent: Obama nie blefuje w sprawie Iranu

  Wiceprezydent: Obama nie blefuje w sprawie Iranu

  Prezydent USA Barack Obama nie blefuje mówiąc, że sięgnie po działania militarne, jeśli konieczne będzie zapobieżenie pozyskaniu przez Iran broni jądrowej - powiedział wiceprezydent Joe Biden na spotkaniu Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Akcji Politycznej.

Filmy - Prezydent USA (11)