Prezydent Duda

Artykuły - Prezydent Duda (14)

Filmy - Prezydent Duda (31)

 • A. Duda w Oświęcimiu: Odwojowujemy wolną Polskę

  - Wierzę w to, że będziemy razem budowali taką Polskę, o jakiej śnili ojcowie niepodległości, o jakiej śnił Piłsudski, o jakiej śnili jego żołnierze, kiedy szli i mówili "mówili, żeśmy stumanieli, nie wierząc w to, że chcieć to móc, a myśmy wolną Polskę odwojowali". My też dzisiaj odwojowujemy wolną Polskę i wierzę w to, że ona wolna pozostanie na następne stulecia – powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Oświęcimia. (TVN24/x-news)
 • "Zgromadził hurtowe ilości amunicji". W Olsztynie ruszył proces Wojciecha K. oskarżonego o planowanie zamachu na prezydenta i rząd

  Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanął Wojciech K., który według prokuratury „planował zamach na konstytucyjne organy państwa”. – Gromadził broń i hurtowe ilości amunicji. Okoliczności ujawnione w trakcie postępowania pozwalają przyjąć, że to przygotowanie do zamachu – powiedziała Aneta Czokało-Deptuła z Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. – Był pasjonatem militariów – powiedział adwokat oskarżonego Igor Sztynio. Na pytanie, czy Wojciech K. „chciał zabić prezydenta, premiera, członków rządu i parlamentarzystów” Sztynio odpowiedział, że oskarżony absolutnie nie miał takiego zamiaru. Poza Wojciechem K. w sprawie oskarżeni są mieszkaniec Warszawy i dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni usłyszeli tylko zarzut nielegalnego posiadanie amunicji i broni palnej bez zezwolenia. Wojciech K. przed ponad dwa lata zgromadził ponad 300 kg materiałów wybuchowych i 25 sztuk broni.
 • Łapiński w Porannej rozmowie RMF (07.05.18)

  Łapiński w Porannej rozmowie RMF (07.05.18)
 • Generał J. Kraszewski odzyskał uprawnienia. Koniec konfliktu na linii MON-prezydent

  Generał Jarosław Kraszewski wraca do pracy. Kraszewski odzyskał dostęp do informacji niejawnych, a prezydent Andrzej Duda najważniejszego wojskowego doradcę. Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński poinformował, że upoważniony przez premiera, uchylił decyzję SKW o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa generałowi. - Jedna ze służb rzuciła kalumnię na oficera bez żadnych konsekwencji. Jak to się stało, że konstytucyjny minister pozbawił zwierzchnika sił zbrojnych głównego doradcy? W moim przekonaniu to była ingerencja w system bezpieczeństwa państwa - ocenił gen. broni rez. dr Mirosław Różański. Sprawa wywołała konflikt pomiędzy pałacem prezydenckim, a Ministerstwem Obrony Narodowej za czasów byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. - Morale wojska było niszczone, bo minister obrony nie uznawał zwierzchnictwa prezydenta nad siłami zbrojnymi - skwitował gen. Roman Polko.