prezes ZNP Sławomir Broniarz

Artykuły - Prezes ZNP Sławomir Broniarz (4)

 • Będą pieniądze za pracę przy maturach?

  Pojawiła się iskierka nadziei, że od przyszłego roku nauczyciele nie będą musieli przez miesiące dopominać się o pieniądze za pracę przy maturach. Od 2010 r. te fundusze mają być wpisane w subwencje - takie zapewnienie od minister edukacji otrzymał prezes ZNP Sławomir Broniarz.
 • Będą dłuższe wakacje?

  Będą dłuższe wakacje?

  Jeśli do 31 sierpnia rząd nie zagwarantuje spełnienia postulatów Związku Nauczycielstwa Polskiego to od 1 września ZNP wznowi pogotowie protestacyjne. Później, po wyczerpaniu procedur przewidzianych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, nie wyklucza strajku - poinformował w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz.
 • 70 proc. szkół będzie strajkować

  Ponad 70 proc. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych weźmie udział w zaplanowanym na 27 maja jednodniowym strajku - wynika z referendów strajkowych przeprowadzonych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Poinformował o tym PAP w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz.
 • Co z płacami nauczycieli?

  Chcemy rozmawiać z rządem o tym, o ile mogą wzrosną płace nauczycieli od stycznia 2008 r. Zapewnienia o zmianach legislacyjnych nie wystarczą - skomentował prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedzi premiera dotyczące płac nauczycieli.

Filmy - Prezes ZNP Sławomir Broniarz (1)

 • Sławomir Broniarz: Jest obawa, że wraz z nowymi dyrektorami pracę stracą najpierw członkowie ZNP

  Na reformie edukacji przede wszystkim stracą dzieci, a w drugiej kolejności stracimy my, nauczyciele, przede wszystkim członkowie ZNP - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. "Mamy sygnały z każdego województwa, że jest duża obawa o to, że nowy zaciąg dyrektorów może skutkować tym, że w pierwszej kolejności pracę stracą członkowie ZNP" - dodał. Broniarz podkreślił również, że jego zdaniem Anna Zalewska powinna zostać odwołana z funkcji ministra edukacji. "Byłoby prościej, gdyby Anna Zalewska po prostu nie została ministrem edukacji, nie mielibyśmy dzisiaj tylu problemów" - mówił szef ZNP.