premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk

Artykuły - Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk (8)

 • Ukraina: Jaceniuk o statusie Donbasu

  Ukraina: Jaceniuk o statusie Donbasu

  Ukraiński rząd chce stworzyć specjalny fundusz, z którego będzie finansowana odbudowa Zagłębia Donieckiego. Władze zapewniają, że nie zapłacą za to inne regiony Ukrainy.
 • Ukraina: Jaceniuk zasugerował, że może pozostać na stanowisku premiera

  Ukraina: Jaceniuk zasugerował, że może pozostać na stanowisku premiera

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, który w ubiegłym tygodniu podał się do dymisji, zażądał teraz od parlamentu pilnego uchwalenia rządowych projektów ustaw i dał do zrozumienia, że pozostanie na stanowisku, jeśli deputowani spełnią jego postulaty.
 • Ukraina : Naftohaz zapłacił Gazpromowi 786 mln dolarów

  Ukraina : Naftohaz zapłacił Gazpromowi 786 mln dolarów

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, na którego powołuje się agencja Interfax-Ukraina, poinformował, że ukraiński Naftohaz przekazał rosyjskiemu Gazpromowi 780 mln dolarów, co jest pierwszą transzą spłaty zadłużenia za gaz.
 • Jaceniuk: Rosja nie wycofuje wojsk znad naszych granic

  Jaceniuk: Rosja nie wycofuje wojsk znad naszych granic

  Rosja nie wycofała swoich wojsk w głąb kraju, nadal znajdują się one w odległości 30 kilometrów od granicy z Ukrainą - oświadczył w poniedziałek ukraiński premier Arsenij Jaceniuk, oskarżając Moskwę o planowanie inwazji na jego kraj.
 • Jaceniuk: Rosję powstrzymają prawdziwe sankcje gospodarcze

  Jaceniuk: Rosję powstrzymają prawdziwe sankcje gospodarcze

  Najlepszy sposób na powstrzymanie Rosji to nałożenie na nią prawdziwych sankcji gospodarczych - oświadczył w piątek premier Ukrainy Aresenij Jaceniuk. Jak dodał, UE powinna myśleć także o solidarnej polityce energetycznej.
 • Premier Ukrainy Jaceniuk: Inicjatorzy separatyzmu będą ścigani na całym świecie

  Premier Ukrainy Jaceniuk: Inicjatorzy separatyzmu będą ścigani na całym świecie

  Ukraina odnajdzie i ukarze wszystkich inicjatorów separatyzmu i podziału państwa niezależnie od miejsca, w którym będą się oni znajdowali - zapowiedział w niedzielę ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.
 • Ukraina domaga się od Rosji zwrotu mienia po b. ZSRR

  Ukraina domaga się od Rosji zwrotu mienia po b. ZSRR

  Ukraina domaga się od Rosji zwrotu jej mienia, które Moskwa przejęła po ZSRR. Premier Arsenij Jaceniuk polecił opracowanie dokumentacji w sprawie "ochrony interesów narodowych przy podziale mienia po ZSRR", w skład którego Ukraina wchodziła do 1991 r.
 • USA gotowe szybko zareagować na krymskie referendum

  USA gotowe szybko zareagować na krymskie referendum

  Rzecznik Białego Domu Jay Carney podkreślił w piątek, nie podając szczegółów, że USA są gotowe zareagować "szybko" na zaplanowane na niedzielę referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej.