Premier Mateusz Morawiecki

Artykuły - Premier Mateusz Morawiecki (25)

Filmy - Premier Mateusz Morawiecki (4)

 • Szumlewicz: Minęło sto dni rządów Mateusza Morawieckiego i jest zdziwienie

  „Okazało się, że Mateusz Morawiecki jest gorszym premierem niż Beata Szydło, i być może nawet znacznie gorszym premierem. Wszyscy się spodziewali, że Morawiecki będzie premierem nowoczesnym, sprawnym, europejskim, a tymczasem jest premierem archaicznym, zaściankowym i nieudolnym. Właściwie każdy jego występ to wpadka” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Rzecznik rządu: Jeżeli premier zostanie zapytany w Berlinie o reparacje wojenne - nie będzie unikał

  "Jeżeli premier będzie zapytany o to (o reparacje wojenne - przyp. red.), to na pewno nie będzie unikał tego tematu" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska pytana o to, czy Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel poruszy temat reparacji wojennych. "Premier rządu polskiego powiedział, że sprawa odszkodowania dla Polski po II wojny światowej nie została rozwiązana, zakończona. (...) Do tego tematu trzeba wrócić” - mówi Kopcińska w rozmowie z Marcinem Zaborskim. "Temat reparacji jest na etapie prac parlamentarnych w Polsce, a premier być może na ten temat będzie rozmawiał" - dodaje. I zapewnia: "Temat odszkodowań, zniszczeń, które Polska poniosła podczas II wojny światowej jest ważnym tematem dla premiera tego rządu".
 • Premier Mateusz Morawiecki pożegnał polskich sportowców przed IO w Pjongczangu. Wideo

  - Jedziecie tam dawać nam nadzieję i budować silną Polskę - powiedział premier Mateusz Morawiecki do polskich sportowców, którzy wezmą udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.
 • Kidawa-Błońska (PO) o zmianach w rządzie PiS (Tv Interia)

  Kidawa-Błońska (PO) o zmianach w rządzie PiS (Tv Interia).