premier Mariano Rajoy

Artykuły - Premier Mariano Rajoy (11)

 • Zimny prysznic MFW dla Hiszpanii

  Zimny prysznic MFW dla Hiszpanii

  Hiszpańska gospodarka wyszła z recesji, ale wciąż nie można mówić o wyjściu kraju z kryzysu - stwierdziła szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Christine Lagarde uczestniczy w Bilbao na północy Hiszpanii w forum "Hiszpania: Od stabilizacji do wzrostu". W jednodniowej debacie uczestniczą też król Juan Carlos, premier Mariano Rajoy, ministrowie, bankierzy i prezesi największych hiszpańskich firm.
 • Deficyt Hiszpanii 6,7 proc. PKB, czyli o 0,4 proc. za duży

  Deficyt Hiszpanii 6,7 proc. PKB, czyli o 0,4 proc. za duży

  Hiszpania przekroczyła w 2012 roku wielkość deficytu budżetowego. Zgodnie z wymaganiami UE miał on wynieść 6,3 proc. PKB, a wyniósł o 0,4 proc. więcej - poinformował w parlamencie premier Mariano Rajoy.
 • Hiszpania: Najdłuższa w Europie, ale deficytowa kolej

  Hiszpania: Najdłuższa w Europie, ale deficytowa kolej

  Hiszpania ma najdłuższą w Europie sieć super szybkiej kolei AVE. Na świecie, więcej kilometrów mają tylko Chiny. Jednak hiszpańska kolej jest nierentowna i korzysta z niej kilkakrotnie mniej pasażerów niż w innych krajach. Dzisiaj, premier Mariano Rajoy, otworzył kolejny odcinek, z Barcelony do Figueras.
 • Rajoy: "Nie będziemy na razie prosić o pomoc eurolandu"

  Rajoy: "Nie będziemy na razie prosić o pomoc eurolandu"

  - Hiszpania nie będzie na razie prosić o pomoc eurolandu - zapewnia premier Mariano Rajoy. W Madrycie zakończył się szczyt hiszpańsko-włoski. Honorowym gościem był premier Włoch Mario Monti.
 • Hiszpania kontra Niemcy - kto wygra ten pojedynek?

  Potwierdzają się nasze wcześniejsze przypuszczenia, iż premier Mariano Rajoy zaczyna zdawać sobie sprawę z piętrzących się ryzyk gospodarczo-politycznych w najbliższych miesiącach i rozważa wykonanie ruchu wyprzedzającego w postaci złożenia wniosku o dodatkową pomoc finansową już w najbliższy weekend - agencja Reuters poinformowała o tym wczoraj wieczorem powołując się na kilku wysoko postawionych informatorów w Unii Europejskiej.
 • Hiszpania chce oszczędzić 40 mld euro

  Premier Mariano Rajoy przedstawił projekt budżetu zakładający różne propozycje w zakresie konsolidacji finansów publicznych, które w przyszłym roku mają dać dodatkowe 40 mld EUR. Reakcja rynków jest ciepła, choć przyglądając się tym propozycjom można mieć obawy, czy cele krótko i długoterminowe zostały dobrze zbilansowane.
 • Hiszpania poprosi o pomoc

  Hiszpania rozważa zwrócenie się o pomoc z programu skupu obligacji przez Europejski Bank Centralny, ale nie planuje poproszenia o pełny program ratunkowy - powiedział hiszpański premier Mariano Rajoy, cytowany w środę przez fińskie gazety.
 • 1,23 nadal za silne dla byków

  Pierwsza cześć dzisiejszej sesji europejskiej przebiegała pod znakiem wzrostów na głównej parze. Byki starały się odrobić wczorajsze popołudniowe zejście. Pomagały im w tym informacje płynące z Półwyspu Iberyjskiego. W dzisiejszym wystąpieniu premier Mariano Rajoy zapowiedział wprowadzenie w ciągu dwóch lat oszczędności sięgających kwoty 65 miliardów euro.
 • Rajoy: do końca 2014 roku zaoszczędzimy 65 mld euro

  Do końca 2014 roku Hiszpania zaoszczędzi 65 mld euro - powiedział w środę w parlamencie premier Mariano Rajoy. W nocy z poniedziałku na wtorek rząd hiszpański wstępnie porozumiał się z partnerami ze strefy euro w sprawie warunków pomocy dla banków.
 • Hiszpański "non bail-out" to jednak "bail-out"

  Premier Mariano Rajoy skapitulował ... W weekend Hiszpania podjęła decyzją o wystąpieniu o pomoc dla hiszpańskich banków. To posunięcie może osłabić władze polityczną premiera i morale Hiszpanów.

Filmy - Premier Mariano Rajoy (2)

 • Hiszpania: Mariano Rajoy z misją utworzenia rządu

  Pełniący funkcję premiera Hiszpanii, lider prawicowej Partii Ludowej (PP) Mariano Rajoy podjął się misji utworzenia kolejnego rządu. Powierzył mu ją król Filip VI, który od poniedziałku prowadził rozmowy z liderami ugrupowań parlamentarnych.
 • Konserwatywna Partia Ludowa (PP) zwyciężyła w wyborach w Hiszpanii.

  Konserwatywna Partia Ludowa (PP) zwyciężyła w wyborach w Hiszpanii. To drugie wybory parlamentarne w ciągu ostatniego półrocza. Ugrupowanie Mariano Rajoya poprawiło swój poprzedni wynik, ale tak samo jak w grudniu ubiegłego roku, żadna z partii nie zdobyła bezwzględnej większości w parlamencie.