prawnicy

Artykuły - Prawnicy (251)

 • Cyfrowa przyszłość branży prawniczej

  Cyfrowa przyszłość branży prawniczej

  Gwałtowne przyspieszenie transformacji cyfrowej, presja finansowa ze wzrostem nacisku na efektywność i duża rola nowych technologii w budowaniu wydajności - oto przyszłość branży prawniczej po pandemii.
 • Prawo.pl: COVID-19 uderzył w przychody kancelarii prawnych

  Prawo.pl: COVID-19 uderzył w przychody kancelarii prawnych

  77 proc kancelarii prawnych prognozuje, że ich przychody spadną w najbliższych dwóch miesiącach średnio o 37 proc., jednak co piąta wskazuje na spadek aż o 80 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez prof. Ryszarda Sowińskiego z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, które omawia portal Prawo.pl.
 • Prawnicy z USA: Tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną

  Prawnicy z USA: Tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną

  - Jeśli rząd zamknie możliwość dochodzenia obcokrajowcom praw w polskich sądach, to będziemy szukać sprawiedliwości w międzynarodowych trybunałach oraz sądach arbitrażowych - zapowiadają pełnomocnicy dawnych właścicieli nieruchomości.
 • Większe podwyżki dla pracowników sądów

  Większe podwyżki dla pracowników sądów

  Średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia dla asystentów sędziów, urzędników i innych pracowników sądów wyniesie w 2016 roku 350 zł na etat, czyli o ponad 150 zł więcej w porównaniu z zapowiedziami z lata zeszłego roku - poinformowało w środę Ministerstwo Sprawiedliwości.
 • Prawo autorskie: Prawnicy nigdy nie dogonią postępu technicznego

  Prawo autorskie: Prawnicy nigdy nie dogonią postępu technicznego

  - Na gruncie szybko starzejących się definicji mamy problem z zakwalifikowaniem nowych sposobów eksploatowania utworów. Rośnie rynek pośredników stosujących całkiem nowe modele biznesowe, które trudno umiejscowić w dotychczasowych konstrukcjach - mówi w wywiadzie dla "DGP" Prof. Elżbieta Traple, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i partner w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.
 • Za 15 lat roboty zastąpią prawników

  Za 15 lat roboty zastąpią prawników

  Jeszcze przed 2030 r. prawników mogą zastąpić zaawansowane superkomputery. Wszystko z powodu intensywnego rozwoju sztucznej inteligencji.
 • Arbitraż atrakcyjny dla młodych prawników w Polsce

  Arbitraż atrakcyjny dla młodych prawników w Polsce

  Młodzi Polacy odnoszą sukcesy w arbitrażu. Pokonali nawet studentów Harvardu w prestiżowym, międzynarodowym konkursie w Stanach Zjednoczonych. W Warszawie zakończył się właśnie finał podobnej rywalizacji odnoszącej się do projektu Wspólnej Ramy Odniesienia w prawie europejskim.
 • ​Aplikacja prawnicza - robić czy nie?

  ​Aplikacja prawnicza - robić czy nie?

  Są już wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało 1 grudnia listę 4818 szczęśliwców, którzy rozpoczną trudną drogę do uzyskania uprawnień zawodowych. 26 września 2015 roku do konkursu przystąpią kolejne tysiące ambitnych absolwentów prawa. Pojawia się tylko jedno pytanie - czy nadal opłaca się robić aplikację?
 • Prawnik prawnikowi wilkiem?

  Prawnik prawnikowi wilkiem?

  ​"Widzę zniszczenie, widzę katastrofę. Jest jeszcze gorzej, widzę prawników!"- słyszymy w kultowym filmie "Jej wysokość Afrodyta" Woody’ego Allena. Każdy prawniczy kodeks etyczny zawiera zapis o najwyższym poszanowaniu zasad koleżeństwa, ale czy wszyscy prawnicy o tym pamiętają? Jak w rzeczywistości wyglądają relacje zawodowe w ramach tego hermetycznego środowiska?

Filmy - Prawnicy (1)

 • Prawnicy mają powodzenie

  Biznes TV: Przedstawiciele zawodów prawniczych nie mogą narzekać na brak pracy. W ubiegłym roku obroty czołowych kancelarii prawnych w Polsce wzrosły o około 40 procent.