Prawie 7

Artykuły - Prawie 7 (34)

 • Fiskus odda miliardy z ulgi prorodzinnej. Nigdy rodziny nie dostały tyle pieniędzy

  Fiskus odda miliardy z ulgi prorodzinnej. Nigdy rodziny nie dostały tyle pieniędzy

  Prawie 7 mld zł - tyle na dzieci odliczyli podatnicy w deklaracjach PIT za ubiegły rok. Nigdy wcześniej rodziny nie dostały tyle pieniędzy ze zwrotu podatku, co w tym roku. W przyszłym wsparcie będzie jeszcze większe.
 • Nastroje coraz bliższe paniki

  Przybliżające się referendum w Wielkiej Brytanii totalnie zdominowało nastroje na początku tygodnia. Oznacza to nic innego jak tylko potężny wybuch awersji do ryzyka, który napędza przeceny na giełdach (piąta spadkowa sesja w Europie), zniżki ropy (cztery dni zniżek, odpadnięcie od szczytu o prawie 7 proc.), natomiast winduje złoto i sprzyja aprecjacji jena i franka.
 • Inwestorzy uwierzyli w waluty z Antypodów

  Od początku roku kurs pary AUDUSD wzrósł o prawie 7 proc., dotykając poziomu 0,7800, będącego najwyższym od czerwca 2015 roku. W tym samym czasie dolar nowozelandzki umocnił się względem amerykańskiego o 2,8 proc. Z kolei od początku marca do dziś kurs AUDUSD wzrósł o ponad 9 proc., a NZDUSD o prawie 7 proc. Dla porównania notowania EURUSD zwyżkowały wtedy o 4,3 proc.
 • Silne spadki cen ropy po Katarze

  Silne spadki cen ropy po Katarze

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku silnie zniżkują, o prawie 7 proc. To reakcja na brak decyzji po posiedzeniu producentów ropy w Katarze - podają maklerzy.
 • Awersja do ryzyka wspiera notowania złota. Cena osiągnęła 12-miesięczne maksimum

  Awersja do ryzyka wspiera notowania złota. Cena osiągnęła 12-miesięczne maksimum

  Od początku roku złoto zanotowało przeszło 15-procentowy wzrost. Jego cena jest obecnie najwyższa od 12 miesięcy. Inwestorzy za jedną uncję płacą ponad 1237 dol. Notowania złota wspiera wzrost awersji do ryzyka na rynkach finansowych - głównie w sektorze bankowym. Zarząd niemieckiego Deutsche Banku poinformował, że w zeszłym roku jego strata wyniosła prawie 7 mld euro. Rynki boją się, że problemy banku przełożą się na inne instytucje i szukają bezpiecznych przystani. Jedną z nich jest złoto.
 • Nawarzone, wypite, zarobione

  Nawarzone, wypite, zarobione

  W tym roku od stycznia do sierpnia browary opuściło prawie 29 mln hl piwa, najwięcej od dekady. Jak wynika z danych GUS, w ciągu pięciu lat produkcja zwiększyła się o prawie 7 mln hl. Dobry wynik to efekt wzrostu sprzedaży na krajowym rynku i większego eksportu.
 • 10 najpopularniejszych miejscowości w polskich górach

  10 najpopularniejszych miejscowości w polskich górach

  Prawie 7 milionów noclegów udzielono w 10 najpopularniejszych miejscowościach w polskich górach. Prym wiedzie stolica Tatr - Zakopane, gdzie udzielono 1,4 mln noclegów. Z punktu widzenia inwestora ciekawymi lokalizacjami są też Krynica-Zdrój i Ustroń, gdzie konkurencja jest relatywnie niewielka, bo przeciętny pokój jest wynajęty co drugi dzień.
 • Urzędników znowu przybyło

  W administracji publicznej pracuje o prawie 7 tysięcy osób więcej niż w 2011 r. - wynika z ostatnich danych GUS, które publikuje "Rzeczpospolita". Najwięcej biurokratów przybyło w samorządach gminnych.
 • Krakowskie lotnisko chce obsłużyć w tym roku więcej pasażerów

  Krakowskie lotnisko chce obsłużyć w tym roku więcej pasażerów

  3,66 mln pasażerów, o prawie 7 proc. więcej niż w 2012 r., planuje obsłużyć w tym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. W najbliższym czasie rozpoczną się tam najważniejsze inwestycje, dzięki którym port osiągnie przepustowość 8 mln osób rocznie.
 • System obsługujący Lotto przeprowadza 3 miliony transakcji dziennie, a mógłby znacznie więcej

  System obsługujący Lotto przeprowadza 3 miliony transakcji dziennie, a mógłby znacznie więcej

  Dziś kumulacja w Lotto. Do wygrania 50 mln złotych. Gra ta niewątpliwie jest prostą zabawą od strony gracza. Za Lotto kryje się jednak skomplikowany system i praca kilkudziesięciu osób go nadzorujących. System pozwala na dokonanie nawet 10 tysięcy transakcji na sekundę. Dotychczas najwięcej udało się prawie 7 razy mniej.