Biznes - Prawda

Artykuły - Prawda (91)

 • Greckie napięcie

  Powtarzanie niemal każdego dnia, że istotna jest i będzie w najbliższym czasie kwestia grecka - to truizm, by nie rzec wprost - banał. A jednak taka właśnie jest prawda, jeśli chodzi o tak zwane rynki finansowe.
 • Brytyjskie nieruchomości zdrożały o kilkanaście procent

  Brytyjskie nieruchomości zdrożały o kilkanaście procent

  Rozkwit - tak jednym słowem można podsumować napływające informacje z rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii. W przypadku USA tegoroczne dane są co prawda gorsze niż zeszłoroczne, ale i tak pokazują dalszy wzrost cen.
 • Prawda o taniej rybie: To wielki biznes, który często wiąże się z łamaniem praw człowieka

  Prawda o taniej rybie: To wielki biznes, który często wiąże się z łamaniem praw człowieka

  Dorsz bałtycki patroszony - 15,99 zł/kg. Filet z łososia świeży w promocji - 29,99 zł/kg. Krewetki koktajlowe mrożone - 39,95 zł/kg. To ceny z naszych hipermarketów. A ile naprawdę kosztują ryby?
 • Mieszkania bezczynszowe - prawda czy fałsz?

  Mieszkania bezczynszowe - prawda czy fałsz?

  Rozwój rynku nieruchomości sprawia, że pojawiają się w naszym kraju nowe rodzaje transakcji oraz niedostępne wcześniej usługi. Deweloperzy starając się przyciągnąć klientów wprowadzają także zmiany w swojej ofercie.
 • Jakie wymogi powinno spełniać uzasadnienie o przedłużeniu terminu zwrotu VAT?

  Jakie wymogi powinno spełniać uzasadnienie o przedłużeniu terminu zwrotu VAT?

  Postępowanie sprawdzające w sprawie zasadności zwrotu VAT opiera się co prawda na uznaniu administracyjnym, ale przepisy ustawy o VAT nakładają wymóg, by zasadność weryfikacji była co najmniej uprawdopodobniona.
 • Raport: Cała prawda jak budujemy domy

  Raport: Cała prawda jak budujemy domy

  Polacy najczęściej wznoszą swoje domy na wsi, gdzie cena 1 metra kwadratowego działki to średnio 79 zł. Preferują budowę w tradycyjnej technologii murowanej z cegły ceramicznej, z dachówką ceramiczną na dachu oraz nie podpiwniczają swoich domów.
 • W listopadzie wyjdzie na jaw cała prawda o europejskich bankach

  W listopadzie wyjdzie na jaw cała prawda o europejskich bankach

  Zaplanowane na ten rok stress-testy w europejskich bankach mają sprawdzić ich wypłacalność i zdolność do bezpiecznego działania w sytuacjach kryzysowych. Badania ujawnione zostaną w listopadzie i na ich podstawie będzie można określić kondycję sektora bankowego. - Możliwe, że testy zidentyfikują bilionowy deficyt w całym europejskim systemie bankowym - prognozuje Chris Skinner, założyciel Financial Services Club.
 • Cała prawda o stopach zwrotu z OFE i ZUS

  Cała prawda o stopach zwrotu z OFE i ZUS

  Tytułowy problem często wraca w debacie nad przyszłością kapitałowego filaru emerytalnego w Polsce. Ponieważ jego rozstrzygnięcie nie jest dla żadnej ze stron dyskusji oczywiste, potrzebna jest pogłębiona analiza, koncentrująca się na pytaniu, czy OFE skuteczniej zarządzają naszymi składkami niż ZUS?
 • Cała prawda o lokatach

  Cała prawda o lokatach

  Odsetki dają tylko połowę informacji o zyskach z lokaty. Drugą stroną medalu jest odpowiedź na pytanie, ile będziemy w stanie kupić za zarobione pieniądze. Inflacja, czyli wzrost poziomu cen spada, a tym sama wartość naszych pieniędzy. O tym, ile faktycznie zarabiamy na lokatach sprawdzili eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.
 • Białoruskie magazyny pękają w szwach

  Białoruskie magazyny pękają w szwach

  Coraz więcej białoruskich towarów zalega w magazynach. Ich wartość wynosi już 3,7 mld dolarów. Powodem jest m.in. ich niewystarczająca konkurencyjność - pisze w środę dziennik "Komsomolskaja Prawda w Biełorussii".