pranie

Artykuły - Pranie (65)

 • Pięć nieoczywistych zastosowań octu

  Pięć nieoczywistych zastosowań octu

  W kuchni stosowany jest od tysięcy lat. Choć kojarzy nam się głównie z dodatkiem do sałatek, sosów i marynat, ocet możemy wykorzystać nie tylko podczas gotowania. Sprawdzi się on m.in. jako składnik domowej odżywki do włosów oraz alternatywa dla proszku do prania.
 • Jak często prać pościel i ręczniki?

  Jak często prać pościel i ręczniki?

  Nasza pościel i ręczniki do idealne środowisko dla różnej maści mikrobów. Jak zatem o nie dbać, by nie tylko ładnie pachniały, ale też nie stanowiły dla nas zagrożenia? Okazuje się, że większość z nas popełnia błąd podczas prania. Jaki?
 • Jak dobrze wysuszyć pranie? Ekspert radzi

  Jak dobrze wysuszyć pranie? Ekspert radzi

  Oferta suszarek do prania jest naprawdę duża. Jak wybrać najlepszą? Na to pytanie odpowiedziała blogerka Kinga Petrus, która doradziła, jakie rozwiązania są najlepsze, kiedy mamy mały balkon lub łazienkę.
 • Jak prać, by chemia ze środków piorących szkodziła nam jak najmniej?

  Jak prać, by chemia ze środków piorących szkodziła nam jak najmniej?

  Nowoczesne środki do prania, płukania czy odplamiania tkanin są wyjątkowo skuteczne. Lubimy ich używać i cieszymy się, gdy ubrania po praniu pięknie pachną. Pamiętajmy jednak, że… jest też druga strona medalu – te „świetne” proszki i płyny to sama chemia!
 • Z bakteriami szpitalnymi nie radzi sobie nawet pranie chemiczne

  Z bakteriami szpitalnymi nie radzi sobie nawet pranie chemiczne

  Bakterie Clostridium difficile są w stanie przetrwać nawet najbardziej zaawansowane programy czyszczące. To zła wiadomość dla nas wszystkich.
 • Pralka 7 kg – model dla singla czy rodziny?

  Pralka 7 kg – model dla singla czy rodziny?

  Ładowność to jedno z głównych kryteriów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze pralki. Jeśli jesteś singlem lub masz rodzinę, 7 kg powinno być optymalne – to uniwersalna ładowność. Poniżej znajdziesz trzy wybrane przez nas pralki – zobacz i wybierz urządzenie dopasowane do swojego domu.
 • Pranie najbardziej nielubianą czynnością Polaków

  Pranie najbardziej nielubianą czynnością Polaków

  27 proc. Polaków twierdzi, że pranie to najgorsza czynność domowa, jaką muszą wykonywać, głównie ze względu na jej czasochłonny i skomplikowany charakter.
 • Jak pozbyć się zapachu stęchłych ubrań?

  Jak pozbyć się zapachu stęchłych ubrań?

  Wyjmujesz świeżo uprane ubrania, a one mimo to wcale nie pachną świeżością? Nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dobrymi i drogimi proszkami do prania czy płynami do płukania? To bolączka wielu z nas. Wypróbuj kilku prostych sposobów i pozbądź się problemu stęchłych ubrań raz na zawsze.
 • Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

  Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

  Deutsche Bank zgodził się zapłacić w USA grzywnę w wysokości 425 mln dolarów za udział w procederze prania brudnych pieniędzy w Rosji - poinformował w poniedziałek Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork.
 • Handel: Polacy nie czytają co pisze na metkach

  Handel: Polacy nie czytają co pisze na metkach

  Polacy czytają metki, ale rzadko stosują się do wytycznych, które zawierają. Informacji na metkach nie czytają zwłaszcza ludzie młodzi.

Filmy - Pranie (29)