pracownicy delegowani

Artykuły - Pracownicy delegowani (13)

 • Branża transportowa w opałach

  Branża transportowa w opałach

  Polscy przewoźnicy stracili jedną z największych przewag, jaką mieli nad konkurencją z innych krajów UE, czyli tanie zasoby siły roboczej - alarmują analitycy.
 • Kraje UE przyjęły stanowisko ws. przepisów dot. międzynarodowego transportu drogowego

  Kraje UE przyjęły stanowisko ws. przepisów dot. międzynarodowego transportu drogowego

  ​We wtorek późnym wieczorem po kilkunastu godzinach negocjacji kraje UE przyjęły stanowisko w sprawie nowych regulacji dotyczących międzynarodowego transportu drogowego. Jak powiedział dziennikarzom minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Polska była przeciwna, jak również kilka innych krajów UE.
 • Polacy się nie poddają. By uciec od delegowania, rozwijają biznes za granicą

  Polacy się nie poddają. By uciec od delegowania, rozwijają biznes za granicą

  Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na założenie działalności gospodarczej za granicą. Są wśród nich ci, którzy do tej pory stawiali na delegowanie pracowników do wykonywania usług. Mają dosyć ciągłego nękania ich kontrolami i coraz ostrzejszych przepisów.
 • UE przyjęła dyrektywę o pracownikach delegowanych

  UE przyjęła dyrektywę o pracownikach delegowanych

  Ministrowie państw UE odpowiedziani za sprawy społeczne w czwartek ostatecznie zatwierdzili w Luksemburgu dyrektywę o pracownikach delegowanych. Polska, która konsekwentnie sprzeciwiała się tym regulacjom, przestrzegała przed protekcjonizmem.
 • Komisja zatrudnienia PE zatwierdziła porozumienie ws. delegowanych

  Komisja zatrudnienia PE zatwierdziła porozumienie ws. delegowanych

  ​UE robi kolejny krok w kierunku uszczelnienia przepisów dotyczących delegowania pracowników do innych państw członkowskich. Niekorzystne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców zmiany zostały w środę zatwierdzone przez Komisję Zatrudnienia Europarlamentu.
 • Niekorzystne dla polskich firm uzgodnienia w sprawie pracowników delegowanych

  Niekorzystne dla polskich firm uzgodnienia w sprawie pracowników delegowanych

  Państwa członkowskie i Parlament Europejski porozumiały się we wtorek w sprawie dyrektywy o pracownikach delegowanych. Ograniczenie okresu delegowania ustalono na 12 miesięcy z możliwością wystąpienia o dodatkowe 6 miesięcy w określonych przypadkach.
 • UE powołuje nowy urząd do kontroli pracowników delegowanych

  UE powołuje nowy urząd do kontroli pracowników delegowanych

  W ubiegłym roku byliśmy świadkami zaciętego starcia na forum europejskim, dotyczącego zmiany przepisów o pracownikach delegowanych. Branży transportowej nie udało się wyłączyć spod tego prawa. Do tego właśnie UE powołuje nowy urząd, dzięki któremu chce wzmocnić kontrolę pracowników delegowanych.
 • UE: Wyższe płace dla pracowników delegowanych

  UE: Wyższe płace dla pracowników delegowanych

  Organizacje pracownicze są zadowolone, polskie firmy kręcą nosem. UE wzmacnia prawa pracowników delegowanych. Większe zarobki dla polskich pracowników podniosą koszty ich pracy - pisze Bernd Riegert z Brukseli.
 • Thyssen: Porozumienie ws. pracy delegowanej korzystne dla wszystkich

  Thyssen: Porozumienie ws. pracy delegowanej korzystne dla wszystkich

  Wstępne porozumienie PE, KE i Rady UE ws. reformy pracy delegowanej bierze pod uwagę interesy pracowników i pracodawców ze Wschodu i Zachodu UE - powiedziała w czwartek w Brukseli unijna komisarz ds. zatrudnienia i spraw społecznych Marianne Thyssen.
 • ​Zapowiedź kolejnych kroków przeciw pracownikom delegowanym

  ​Zapowiedź kolejnych kroków przeciw pracownikom delegowanym

  Zapowiedziany przez francuską minister pracy Muriel Penicaud dekret zaostrzający kontrolę zatrudniania pracowników delegowanych będzie mało skuteczny, stworzy niedogodności i jest wynikiem pobudek politycznych - oceniają we wtorek francuskie media.