praca w Norwegii

Artykuły - Praca w Norwegii (42)

 • O norweskim kryzysie i Polakach, którzy pracują za 50 koron/h

  O norweskim kryzysie i Polakach, którzy pracują za 50 koron/h

  Z powodu kryzysu w sektorze naftowym, który dotknął niemal każdą branżę w wielu firmach, wciąż trwają fale zwolnień, o a pracę coraz trudniej. Spadła też liczba obcokrajowców przyjeżdżających do Norwegii. A ci, co zostali, godzą się na niższe płace i gorsze warunki zatrudnienia. Obecnie łamanie praw pracowniczych i zaniżanie pensji to częsta praktyka w norweskich firmach.
 • W norweskim raju praca wciąż czeka na Polaków

  W norweskim raju praca wciąż czeka na Polaków

  Nie od dziś wiadomo, że Norwegia uchodzi za jeden z najbogatszych krajów, jeśli nie świata, to z pewnością Europy. Perspektywa dobrych zarobków, a do tego pięknych widoków i niezbyt duża odległość od Polski przyciąga tu wciąż mnóstwo ludzi, którzy liczą na lepsze życie.
 • Praca w Norwegii: Zostań norweską nianią

  Praca w Norwegii: Zostań norweską nianią

  Znajomość norweskiego nie jest konieczna, by zostać opiekunką dziecięcą w krainie fiordów. Ponadto warunki pracy wypadają z reguły lepiej w porównaniu z innymi krajami Europy.
 • Norwegia: coraz więcej turystów i... pracy

  Norwegia: coraz więcej turystów i... pracy

  Branża turystyczna powoli szykuje się do sezonu turystycznego. A to kojarzy się nam ze zwiększonym zapotrzebowaniem na rynku pracy. I w rzeczywistości tak jest. Wraz z pierwszymi oznakami norweskiej wiosny, pojawiają się pierwsze oferty pracy.
 • Norwegia domyka granice przed cudzoziemcami. Deportacje mogą dotknąć Polaków

  Norwegia domyka granice przed cudzoziemcami. Deportacje mogą dotknąć Polaków

  Deportacje, większa kontrola granic i polityczna gra zasiłkami. W ubiegłym roku z Norwegii deportowano niemal 6,5 tys. imigrantów. To o ponad tysiąc więcej niż rok wcześniej i aż pięć razy więcej niż dekadę temu. Wśród wydalonych najwięcej było Nigeryjczyków (20 proc.), Rumunów (18 proc.), Afgańczyków (16 proc.) i Polaków (14 proc.). Obywatele państw unijnych najczęściej byli odsyłani za złamanie prawa karnego.
 • W Norwegii na swoim

  W Norwegii na swoim

  Bohater tego tekstu prowadzi w tym skandynawskim kraju własną działalność gospodarczą. Wykonuje różne usługi dla miejscowych. Generalnie jako tak zwana "złota rączka" i ogrodnik. Choć nie tylko. Norwegowie mają dużo pieniędzy, stać ich by wynajmować ludzi do prac, które wykonać może każdy.
 • Holandia: Jesienne oferty z kraju tulipanów

  Holandia: Jesienne oferty z kraju tulipanów

  Największe szanse na zatrudnienie w Holandii mają teraz pakowacze, pracownicy linii produkcyjnej i magazynierzy. Nie brakuje też pracy dla operatorów wózków widłowych oraz osób odpowiedzialnych za zbieranie zamówień.
 • Zmiana czasu: Pracujesz w nocy - zarobisz więcej

  Zmiana czasu: Pracujesz w nocy - zarobisz więcej

  Pracujący w nocy z 24 na 25 października mogą otrzymać dodatek za nadgodziny. W najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przewiduje to rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016 (Dz.U. z 2012 r. poz. 33).
 • Norwegia: Oferty dla Polaków w przetwórniach, hotelach i magazynach

  Norwegia: Oferty dla Polaków w przetwórniach, hotelach i magazynach

  Polacy szukający zajęcia w krainie fiordów nie mogą narzekać na brak ofert. W odpowiedzi na zbliżający się sezon połowów rekrutacje wznawiają przetwórnie ryb. Pracowników poszukują też norweskie hotele i firmy z branży logistycznej.
 • Norwegia: Branża gastronomiczna poszukuje kucharzy

  Norwegia: Branża gastronomiczna poszukuje kucharzy

  Pracujesz jako kucharz i masz kilkuletnie doświadczenie w zawodzie, szukasz nowych wrażeń, a może po prostu wyższych zarobków? Możesz śmiało próbować swoich sił na rynku norweskim. Zapotrzebowanie na kucharzy z pasją jest ogromne. I wciąż rośnie.