praca w Holandii

Artykuły - Praca w Holandii (22)

 • Praca w Holandii przez agencję pracy

  Praca w Holandii przez agencję pracy

  Wiele osób najczęściej wyjeżdża do pracy zarobkowej do Niemiec, Anglii czy Francji, uważając, że duże kraje zapewniają lepsze automatycznie zarobki. Tymczasem równie atrakcyjne rynki pracy oferują mniejsze europejskie państwa. Jednym z nich jest Holandia, gdzie pracę najłatwiej znaleźć za pośrednictwem agencji pracy.
 • Praca w Holandii za pośrednictwem agencji pracy

  Praca w Holandii za pośrednictwem agencji pracy

  Wiele osób najczęściej wyjeżdża do pracy zarobkowej do Niemiec, Anglii czy Francji, uważając, że duże kraje zapewniają automatycznie lepsze zarobki. Tymczasem równie atrakcyjne rynki pracy oferują mniejsze europejskie państwa. Jednym z nich jest Holandia, gdzie pracę najłatwiej znaleźć za pośrednictwem agencji pracy.
 • Holandia jest krajem chętnie wybieranym przez emigrantów zarobkowych

  Holandia jest krajem chętnie wybieranym przez emigrantów zarobkowych

  W Holandii pracuje 200 tys. Polaków. Oferty pracy czekają m.in. w branży transportowej, budowlanej i rolnictwie.
 • Polacy trudniej rozliczą pracę w Holandii

  Polacy trudniej rozliczą pracę w Holandii

  Holenderski Urząd skarbowy wprowadza ważną zmianę w sposobie określania statusu rezydencji podatkowej. Modyfikacje przepisów wyraźnie skomplikują procedurę ubiegania się o zwrot nadpłaconych podatków dla ponad 100 tys. pracujących tam Polaków.
 • Zmiana przepisów skarbowych w Holandii - rozliczenie już nie takie proste

  Zmiana przepisów skarbowych w Holandii - rozliczenie już nie takie proste

  Według danych CBOS, Holandia to od kilku lat trzeci - po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech - najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 mln euro.
 • Moje przykre z Holandią doświadczenia

  Moje przykre z Holandią doświadczenia

  Gdy jechałam do Holandii, obliczałam w głowie: zarobię tyle i tyle, wydam na pewno tyle a tyle, oszczędzę tyle. Uff, w takim razie zarobię sporo. No to zaczęłam obliczać: kupię to i to, a jak wrócę do Polski to kupię jeszcze tamto. Plan wydawał się idealny.
 • Zarobki Polaków w Holandii

  Zarobki Polaków w Holandii

  Ile mogą zarobić Polacy wyjeżdżający do pracy do Holandii? Czy to się rzeczywiście opłaca?
 • W Holandii głównie przez agencje

  W Holandii głównie przez agencje

  Holenderski rynek zdominowany jest przez agencje pracy tymczasowej. Za ich pośrednictwem pracuje ponad dwie trzecie zatrudnionych w tym kraju Polaków. Większość w rolnictwie i ogrodnictwie.
 • Holandia: Najlepszy kraj dla pracowników sezonowych

  Holandia: Najlepszy kraj dla pracowników sezonowych

  Bieżący rok na holenderskim rynku pracy zapowiada się równie dobrze jak poprzedni. Kraj ten pozostanie najlepszym miejscem pracy dla tysięcy polskich pracowników sezonowych zatrudnionych w rolnictwie i ogrodnictwie.
 • Nasi w kraju tulipanów: Liczenie holenderskich Polaków

  Nasi w kraju tulipanów: Liczenie holenderskich Polaków

  Według oficjalnych danych, w kraju tulipanów mieszka około 180 tys. polskich imigrantów. Faktyczna liczba naszych rodaków w Holandii jest zapewne jeszcze wyższa. Statystki nie uwzględniają bowiem sporej grupy Polaków niezameldowanych w tamtejszych gminach oraz osób pracujących w tym kraju na czarno.

Filmy - Praca w Holandii (1)

 • W Holandii pracuje 200 tys. Polaków

  Holandia jest czwartym najchętniej wybieranym przez emigrantów zarobkowym krajem. Od 2007 roku, kiedy otworzono dla Polaków tamtejszy rynek pracy, liczba wyjeżdżających rośnie. Szacuje się, że jest ich tam ok. 200 tys. Obecnie największe zapotrzebowanie na pracowników z Polski jest tam w branży transportowej, budowlanej, ogrodnictwie, rolnictwie oraz przy obsłudze maszyn. – Holandia jest czwartym krajem, który Polacy wybierają jako miejsce zatrudnienia za granicą – mówi Urszula Kozłowska, doradca ds. migracji i polityki społecznej w Ambasadzie Królestwa Niderlandów. – Tamtejszy rynek pracy został otwarty dla obywateli Polski w 2007 roku, a więc już prawie 10 lat. Początkowo myślano, że do Holandii przybędzie około 20 tys. Polaków. Koniec końców zjawiło się dziesięć razy więcej. 200 tys. to dużo, biorąc pod uwagę populację tego kraju. Według „Raportu migracyjnego” Work Service i CEED Institute w 2014 roku do Holandii na pobyt stały wyjechało blisko 1,4 tys. osób. To daje jej czwarte miejsce, zaraz po Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Spośród osób wyjeżdżających do pracy w Holandii co trzeci decyduje się na pozostanie w tym kraju.