praca niewolnicza

Artykuły - Praca niewolnicza (12)

 • ​W Katarze zmarło ponad 6,5 tys. robotników z Azji Płd. budujących stadiony na mundial

  ​W Katarze zmarło ponad 6,5 tys. robotników z Azji Płd. budujących stadiony na mundial

  Ponad 6,5 tys. robotników z Azji Południowej, zatrudnionych przy budowie infrastruktury na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, straciło życie od 2010 r., kiedy kraj otrzymał prawo do zorganizowania tej imprezy - wynika ze śledztwa dziennika "The Guardian". Robotnicy pracują w złych warunkach i bez zabezpieczeń. Mundial ma się odbyć w Katarze w 2022 roku.
 • Przeprosiny po 70 latach. Za niewolnicza pracę

  Przeprosiny po 70 latach. Za niewolnicza pracę

  Jeden z szefów koncernu Mitsubishi przeprosił byłego amerykańskiego jeńca wojennego zmuszanie do niewolniczej pracy w czasie II wojny światowej.
 • Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Może się wydawać, że czasy niewolnictwa i handlu ludźmi są już dawno za nami i kwestie te nie dotyczą współczesnej cywilizacji. Może się wydawać, że nie ma już powrotu do transportowania niewolników do przymusowej pracy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna...
 • Raport: Wyzyskiwanie pracowników to rzeczywistość w całej UE

  Raport: Wyzyskiwanie pracowników to rzeczywistość w całej UE

  W całej UE dochodzi do wyzyskiwania imigrantów zarobkowych, którzy często pracują za głodowe pensje i w uwłaczających warunkach - wynika z raportu Agencji Praw Podstawowych. Raport sygnalizuje m.in., że w Polsce toleruje się pracę dzieci w rolnictwie.
 • Raport MOP: Miliardowe zyski z pracy niewolniczej

  Raport MOP: Miliardowe zyski z pracy niewolniczej

  Co najmniej 150 mld dolarów zysków rocznie przynosi na całym świecie praca niewolnicza, szacuje ONZ. Blisko 21 mln ludzi musi harować wbrew swojej woli.
 • Uwolniono 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy

  Uwolniono 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy

  Policja w Glasgow w Szkocji uwolniła 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy - podał szkocki "Daily Record". Trzy osoby zatrzymano podczas operacji przeciwko gangowi handlarzy żywym towarem prowadzonej wspólnie przez policję szkocką, angielską i polską.
 • Niewolnicza praca - w Walii znaleziono na farmie trzeciego mężczyznę

  Niewolnicza praca - w Walii znaleziono na farmie trzeciego mężczyznę

  Brytyjska policja, która prowadzi śledztwo w sprawie niewolniczej pracy na farmach w południowej Walii, poinformowała w środę o znalezieniu kolejnego mężczyzny, który mógł być zmuszany do niewolniczej pracy. Aresztowano kolejne trzy osoby.
 • Niewolnicza praca - Polak pod opieką Czerwonego Krzyża

  Niewolnicza praca - Polak pod opieką Czerwonego Krzyża

  Niewymieniony z nazwiska Polak znaleziony w poniedziałek na farmie w okolicy Marshfield w południowej Walii, gdzie pracowników miano zmuszać do niewolniczej pracy, przebywa pod opieką Czerwonego Krzyża. Specjaliści oceniają jego stan psychiczny i fizyczny.
 • 80 procent pracodawców ma problemy z rekrutacją

  80 procent pracodawców ma problemy z rekrutacją

  Powszechnie mówi się wiele o wykorzystywaniu młodych pracowników przez pracodawców. Nie oznacza to jednak, że wchodzące dopiero na rynek pracy pokolenie nie ma ani wielkich szans, ani perspektyw na dobry etat lub własny biznes. Pracodawcy coraz częściej zwiększają zwoje zaangażowanie w edukację wchodzących na rynek absolwentów.
 • Czy już jesteś niewolnikiem?

  Czy już jesteś niewolnikiem?

  Dobra praca to większe pieniądze i prestiż. Bardzo łatwo stracić z oczu powód, dla którego pracujemy.

Filmy - Praca niewolnicza (1)