pozyczka

Artykuły - Pozyczka (17)

 • ZPF: Pogarsza się kondycja finansowa Polaków

  ZPF: Pogarsza się kondycja finansowa Polaków

  Trwająca pandemia odbiła mocne piętno na zobowiązaniach naszych rodaków. Blisko 75 proc. badanych przyznało, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się w tym czasie wynika z badania Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
 • Pożyczka między osobami fizycznymi a pdof

  Pożyczka między osobami fizycznymi a pdof

  Umowa pożyczki to jedna z częściej stosowanych form pozyskania kapitału. Służy ona w równym stopniu przedsiębiorcom, jak i osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej. W odróżnieniu od kredytu, pożyczka może być udzielona przez osobę fizyczną, obejmować zarówno pieniądze, jak i rzeczy ruchome oznaczone tylko co do gatunku, a także mieć charakter nieodpłatny. Udzielenie pożyczki w większości przypadków wiąże się z powstaniem obowiązków podatkowych.
 • Szybkie pożyczki - dlaczego ich potrzebujemy?

  Szybkie pożyczki - dlaczego ich potrzebujemy?

  Chociaż szybkie pożyczki w ostatnim czasie nie są przedstawianie w pozytywnym świetle, to taka opcja pozyskania dodatkowej gotówki wciąż cieszy się dużą popularnością. Badania przeprowadzane przez IBRiS nie pozostawiają wątpliwości - Polacy chcą, żeby pożyczki krótkoterminowe zostały na rynku.
 • Polska blisko nowej wojenki z Brukselą

  Polska blisko nowej wojenki z Brukselą

  Tym razem pójdzie nie o praworządność, a o lichwę. Jeśli Sejm nie wstrzyma prac nad zmianami w ustawie o przeciwdziałaniu lichwie, złamie postanowienia unijnej dyrektywy i prawdopodobnie otworzy kolejny obszar konfliktu z Brukselą. Rządowy projekt czeka już w Komisji Gospodarki Narodowej i od niej zależy czy wojenki unikniemy.
 • Jak zmniejszyć ryzyko wyłudzenia pożyczki na swoje dane

  Jak zmniejszyć ryzyko wyłudzenia pożyczki na swoje dane

  Kreatywność i precyzja działania przestępców kradnących dane osobowe w celu wyłudzenia na nie pożyczki zwiększa się wraz z rozwojem technologii, która na dobre wkroczyła nie tylko do naszych portfeli. Co prawda nie istnieją sposoby pozwalające zabezpieczyć się przed kradzieżą w stu procentach, jednak dzięki niektórym rozwiązaniom możemy znacznie ograniczyć ryzyko. Na co szczególnie uważać? Co zrobić, kiedy zorientujemy się, że ktoś wziął chwilówkę, podszywając się pod nas?
 • Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Prawie 1/3 wszystkich inwestycji w fintechy w latach 2010-2016 dotyczyła kredytów i pożyczek. Sektor pożyczek online w Polsce dalej się dynamicznie rozwija. Jakie są tego powody?
 • Banki mają pod górkę

  Banki mają pod górkę

  Zyski sektora bankowego w 2018 r. poszły w górę o ok. 11 proc. rok do roku. Banki giełdowe zarobiły o ok. 18 proc. więcej, niż w 2017 roku. Jednak rok bieżący będzie dla nich dużo trudniejszy, głównie przez nadciągające z Niemiec spowolnienie gospodarcze. Banki mają jednak bowiem "tajną broń",mogą na dość długi czas obniżyć oprocentowanie.
 • Na co Polacy najczęściej pożyczają pieniądze

  Na co Polacy najczęściej pożyczają pieniądze

  Pożyczanie pieniędzy już dawno przestało być powodem do wstydu. Teraz jest to powszechny sposób na szybkie podreperowanie domowego budżetu czy realizację marzeń. Co ciekawe, Polacy z roku na rok coraz częściej sięgają także po pożyczki pozabankowe. Na co najczęściej pożyczamy?
 • UOKiK ostrzega przed internetowymi pseudopożyczkami

  UOKiK ostrzega przed internetowymi pseudopożyczkami

  UOKiK wydał ostrzeżenie konsumenckie przed firmą GELDOR Artur Karwot z Rybnika, która stworzyła min. 81 serwisów internetowych zachęcających do brania pożyczek, a w rzeczywistości nie oferuje pożyczek, tylko zbiera dane osobowe i pobiera bezzwrotne opłaty.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Dane o Polakach na widelcu firm

  "Dziennik Gazeta Prawna": Dane o Polakach na widelcu firm

  Spółka udzielająca chwilówek, której nie wyszedł biznes, ma dostęp do rejestru PESEL - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".