poziom wody

Synonimy:
poziom, poziom wód
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poziom wody (125)

 • Gróbarczyk: Przygotowaliśmy specustawę antysuszową

  Gróbarczyk: Przygotowaliśmy specustawę antysuszową

  ​Przygotowaliśmy projekt specustawy, która przyśpieszy inwestycje zabezpieczające Polskę przed suszą - poinformował w poniedziałek PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Na walkę z suszą przeznaczonych zostanie dodatkowo ponad 150 mln zł - dodał. Polskie zasoby wodne należą do jednych z najmniejszych w Europie. Wielokrotnie pojawiało się porównanie, że mamy tyle wody co w Egipcie.
 • Jerzy Kwieciński: W ciągu 15-20 lat możemy osiągnąć poziom życia porównywalny ze średnią UE

  Jerzy Kwieciński: W ciągu 15-20 lat możemy osiągnąć poziom życia porównywalny ze średnią UE

  Za 15-20 lat, czyli w ciągu jednego pokolenia, mamy realne szanse osiągnąć poziom życia porównywalny ze średnią unijną - przewiduje Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju w rozmowie z Forsal.pl. Jego zdaniem o wprowadzeniu euro nad Wisłą będzie można rozmawiać dopiero za 10 lat.
 • Poziom czytelnictwa w Polsce wciąż niski. Do czytania chce zachęcić Polaków Biedronka

  Poziom czytelnictwa w Polsce wciąż niski. Do czytania chce zachęcić Polaków Biedronka

  Z raportu Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa za 2014 rok wynika, że 10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki, a 6,2 mln żadnej nie przeczytało. Najchętniej po lekturę sięgają uczniowie i studenci. Od czytania stronią zaś emeryci, mieszkańcy wsi i osoby o niskich dochodach. Czytelnictwo wśród swoich klientów chce promować Biedronka, głównie poprzez rabaty na książkowe nowości czy konkursy dla twórców tekstów dla dzieci.
 • Wzrasta globalny poziom mórz i oceanów

  Wzrasta globalny poziom mórz i oceanów

  Globalny poziom wód w morzach i oceanach rośnie znacznie szybciej niż przypuszczano. Czy ludzkość jest zagrożona?
 • Podnoszący się poziom wody w oceanach może wywołać globalny potop

  Podnoszący się poziom wody w oceanach może wywołać globalny potop

  Jeśli ziszczą się hiobowe prognozy o wzroście poziomu mórz, które od dawna głoszą wyznawcy teorii globalnego ocieplenia, to istnienie wielu krajów świata stanie pod znakiem zapytania. Zagrożone mogą być nie tylko archipelagi na Pacyfiku czy Oceanie Indyjskim, ale też takie kraje, jak położona na obszarze depresji Holandia.
 • Trzecie uderzenie w Rosję tuż-tuż

  Trzecie uderzenie w Rosję tuż-tuż

  Polskie aktywa nie skorzystają na obniżce ratingu wiarygodności kredytowej Rosji do poziomu śmieciowego przez agencje Moody's i Standard & Poor's, nawet jeśli dołączy do nich ostatnia z wielkiej trójki - agencja Fitch, ponieważ kapitał portfelowy traktuje podobnie Rosję oraz inne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Można oczekiwać raczej, że gdyby inwestorzy kontynuowali wycofywanie się z Moskwy, odbiłoby się to także negatywnie na ich zaangażowaniu w Polsce.
 • Utrzymane poziomy

  WIG20 pokonał wreszcie wczoraj niezłamany od początku miesiąca opór na poziomie 2350 pkt.
 • Poziom wód wzrasta szybciej, niż sądzono

  Poziom wód wzrasta szybciej, niż sądzono

  Badania naukowców z Uniwersytetu Harvarda sugerują, że wzrost globalnego poziomu wód w ciągu ostatnich dwudziestu lat przyspieszył znacznie bardziej, niż zakładano – czytamy na łamach serwisu PhysOrg powołującego się na publikację z czasopisma „Nature”.
 • Ceny nowych "M" wróciły do poziomu sprzed ośmiu lat?

  Ceny nowych "M" wróciły do poziomu sprzed ośmiu lat?

  Narodowy Bank Polski regularnie sprawdza, jak w największych miastach kraju zmieniają się transakcyjne ceny mieszkań deweloperskich. Dzięki danym, które zebrał NBP można udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie. Zależy ona nie tylko od analizowanej lokalizacji. Wpływ na wyniki porównań cenowych ma także inflacja.
 • Światowy poziom EXPO Kraków

  Światowy poziom EXPO Kraków

  13 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej ma gotowa już hala EXPO Kraków. Dysponuje ona największą w południowej Polsce nieograniczoną powierzchnią wystawienniczą pod dachem - podkreślały w środę władze spółki Targi w Krakowie, która obiekt wybudowała.