Powstanie Warszawskie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Powstanie Warszawskie (Film (2013) Reż.Jan Komasa) ,

Artykuły - Powstanie Warszawskie (347)

 • Przystanek Woodstock uczcił pamięć ofiar Powstania Warszawskiego

  Przystanek Woodstock uczcił pamięć ofiar Powstania Warszawskiego

  Mimo że Przystanek Woodstock rozpoczyna się 3 sierpnia, organizatorzy postanowili we wtorek, 1 sierpnia, upamiętnić wybuch Powstania Warszawskiego.
 • W Warszawie zapłonęło Ognisko Pamięci

  W Warszawie zapłonęło Ognisko Pamięci

  Na Kopcu Powstania Warszawskiego rozpalono we wtorek wieczorem Ognisko Pamięci. Ogień został przyniesiony przez sztafetę pokoleń z Grobu Nieznanego Żołnierza; będzie płonął przez 63 dni. Powstańcy dają przykład jak żyć, dają lekcję jedności - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.
 • Legioniści pamiętali o Powstaniu Warszawskim

  Legioniści pamiętali o Powstaniu Warszawskim

  1 sierpnia to wyjątkowa data dla każdego z Polaków, a w szczególności dla wszystkich osób związanych z Legią Warszawa. Stołeczny klub z wielką pieczołowitością kultywuje pamięć o Powstaniu Warszawskim. Nie inaczej było i w tym roku.
 • 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wybiła godzina "W"

  73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wybiła godzina "W"

  O godzinie 17 Warszawa zamarła. Zatrzymali się przechodnie, zatrzymali się kierowcy. Syreny zawyły nie tylko w stolicy, ale i wielu innych miastach Polski. W ten sposób uczczono 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
 • Powstańcza Piątka – bieg ku pamięci polskich sportowców w Powstaniu Warszawskim

  Powstańcza Piątka – bieg ku pamięci polskich sportowców w Powstaniu Warszawskim

  Osobom walczącym w Powstaniu Warszawskim dedykowany będzie wieczorny bieg przy Centrum Olimpijskim. W walce o niepodległość Polski zginęło kilkaset tysięcy osób. Wśród nich było wielu sportowców, również olimpijczyków.
 • Turniej Małego Powstańca: uczczą pamięć powstańców!

  Turniej Małego Powstańca: uczczą pamięć powstańców!

  W Warszawie rozpoczął się turniej Małego Powstańca. Młodzi piłkarze z Polski, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii uczą się w ten sposób historii bohaterskich obrońców stolicy. Do Warszawy przyjechały między innymi Fortuna Duesseldorf, Karpaty Lwów i Cracovia.
 • 15 sierpnia 1944 r. Sowieci nie pomogą "awanturnikom"

  15 sierpnia 1944 r. Sowieci nie pomogą "awanturnikom"

  Józef Stalin odmówił Amerykanom zgody na lądowanie po sowieckiej stronie frontu alianckich samolotów dokonujących zrzutów nad walczącą Warszawą.
 • 8 sierpnia 1944 r. Radiostacja "Błyskawica" nadaje

  8 sierpnia 1944 r. Radiostacja "Błyskawica" nadaje

  8 sierpnia 1944 roku o godzinie o 9.45. pierwsza audycję wyemitowała Stacja Nadawcza Armii Krajowej "Błyskawica". Jej sygnałem była melodia "Warszawianki".
 • Rocznica powstania warszawskiego: Wybiła godzina "W"

  Rocznica powstania warszawskiego: Wybiła godzina "W"

  O godzinie 17 Warszawa zamarła. Zatrzymali się przechodnie, zatrzymali się kierowcy. Syreny zawyły nie tylko w stolicy, ale i wielu innych miastach Polski. W ten sposób uczczono 72. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Przedstawiciele władz i warszawiacy, tłumnie zgromadzili się przed pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

Filmy - Powstanie Warszawskie (24)