Powstanie Warszawskie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Powstanie Warszawskie (Film (2013) Reż.Jan Komasa) ,

Artykuły - Powstanie Warszawskie (183)

Filmy - Powstanie Warszawskie (31)

 • Historia powstańca i jednego z ostatnich żyjących warszawskich Robinsonów - Wacława Gluth-Nowowiejskiego

  Robinson to człowiek, który po kapitulacji powstania warszawskiego zdecydował się na pozostanie w mieście i ukrywanie się przed Niemcami w jego ruinach. Wacław Gluth-Nowowiejski jest jednym z ostatnich żyjących warszawskich Robinsonów. Dlaczego zdecydował się na tak ryzykowne życie i jak ono wyglądało? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bohaterscy Robinsonowie. Jak wyglądała Warszawa?

  W studiu „Dzień Dobry TVN” dziennikarka i pisarka Patrycja Bukalska opowiedziała o bohaterskich Robinsonach, którzy zdecydowali się pozostać w zrujnowanym mieście po upadku powstania warszawskiego. Jak wyglądało życie w Warszawie w tamtym okresie? Skąd brali żywność i wodę? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Tajna historia XX w. - Miasto ograbione

  Program Bogusława Wołoszańskiego. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Przez półtora miesiąca po upadku powstania każdego dnia z miasta wyjeżdżało kilkadziesiąt samochodów ciężarowych. Wiozły rabowane przedmioty codziennego użytku i skarby naszej kultury. Rozmiar grabieży był tak duży, że dowódcy wojskowi byli zmuszeni sprowadzić niemieckie firmy transportowe z Berlina i Drezna. Dokąd i co wywożono? Klecina i Tyniec Mały to tylko dwie z wielu miejscowości, do których trafiały transporty zabytkowych przedmiotów z ograbianego miasta.
 • Wojciech Jeżowski: Marzyłem, żeby w polskim kinie powstał film z bohaterem z podziurawioną polską flagą

  Co zrobić, żeby Amerykanie odkryli Powstanie Warszawskie? "Nie wiem. Nie ma perełki, nie ma jednozdaniowego rozwiązania na ten temat" - mówi gość Rozmowy w samo południe Wojciech Jeżowski, twórca popularnego w sieci filmu "There is a city". "Marzyłem, żeby w polskim kinie powstał film, kiedy bohater wychodzi z podziurawioną, polską flagą" - dodaje.