powoli

Artykuły - Powoli (187)

 • Polskie firmy budowlane powoli wychodzą z kryzysu

  Polskie firmy budowlane powoli wychodzą z kryzysu

  W pierwszej połowie tego roku przychody dziewięciu największych polskich spółek budowlanych notowanych na giełdzie były o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę, że poprawiła się także ich marża ze sprzedaży zarówno na koniec roku 2013 jak i na połowę bieżącego roku, można powiedzieć, że sektor budowlany powoli zaczyna wychodzić z kryzysu.
 • Dom spokojnej starości czy dom horroru?

  Dom spokojnej starości czy dom horroru?

  Polskie społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie, a rodzina patriarchalna stała się niemodna i odeszła wraz z pokoleniem naszych rodziców. Jeszcze na wsi te tradycje są kultywowane, ale też niestety zanikają...
 • PIIGS powoli dźwigają się z zapaści

  PIIGS powoli dźwigają się z zapaści

  Mija właśnie czwarta rocznica ujawnienia przez grecki rząd katastrofalnego stanu finansów państwa. Od tego czasu sytuacja zarówno w Grecji, jak i w pozostałych krajach południa Europy, najbardziej dotkniętych kryzysem, poprawiała się jedynie w niewielkim stopniu, mimo sięgającej setek miliardów euro międzynarodowej pomocy.
 • Rynek mieszkaniowy powoli odbija się od dna

  Rynek mieszkaniowy powoli odbija się od dna

  Od stycznia rośnie przeciętna cena transakcyjna mieszkań w największych miastach. Częściowo wynika to z faktu, że Polacy kupują atrakcyjniejsze lokale, niż w zeszłym roku. Coraz więcej wskazuje jednak też na to, że najgorszy okres rynek ma już za sobą.
 • Powoli na północ

  Ostatnie kilkanaście godzin upłynęło nam na ponownym wzroście kursu głównej pary walutowej, na chwile obecną wykres eurodolara dalej zmierza na północ i jest on wyceniany na 1,3071. Na gruncie analizy technicznej, jeśli bykom udałoby się przebić poziom w okolicach 1,3090, droga na 1,31 pozostaje otwarta.
 • Papier poddaje się powoli

  Papier poddaje się powoli

  W ciągu ostatnich 25 lat, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, efektywność przedsiębiorstw w sektorze prywatnym w USA wzrosła o ponad 50 proc. - wyliczyła firma doradcza Deloitte*. Urządzenia mobilne, takie jak laptopy, tablety i smartfony oraz postępująca elektronizacja wymiany informacji pomiędzy firmami, znacząco przyczyniły się do tego wzrostu. W Polsce, choć firmy coraz odważniej korzystają z dobrodziejstw e-gospodarki, digitalizacja niektórych pozornie naturalnych dla niej obszarów postępuje zbyt wolno. Dzieje się tak często z powodu przepisów, które nie nadążają za postępem technologicznym.
 • Chcesz wyjątkowych relacji rodzinnych? Przejdź na slow parenting!

  Chcesz wyjątkowych relacji rodzinnych? Przejdź na slow parenting!

  Slow i praca wydają się być z gruntu sprzecznymi pojęciami. Bo jak w codziennej bieganinie dom-praca-dzieci być slow? Czy można być slow, będąc pracującym rodzicem, i to kilkorga dzieci? Co to w ogóle znaczy "slow"?
 • Ameryka powoli wraca do pracy

  Piątkowa sesja przyniosła poprawę nastrojów na giełdach. Rano trudno było wskazać konkretne powody optymizmu, ale przecież nie zawsze trzeba się ich doszukiwać. Po południu bykom pomagały dobre dane za amerykańskiego rynku pracy.
 • "Rzeczpospolita": Szefowa PARP: Powoli doganiamy Europę

  "Rzeczpospolita": Szefowa PARP: Powoli doganiamy Europę

  Dzięki wykorzystaniu pieniędzy unijnych za 3-4 lata Polska przesunie się w górę w rankingach innowacyjności - mówi "Rzeczpospolitej" prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak.
 • Dróg przybywa powoli, ale szybko stają się płatne

  Dróg przybywa powoli, ale szybko stają się płatne

  ViaToll czyli elektroniczny system poboru opłat od aut cięższych niż 3,5 tony funkcjonuje już na 1,9 tys. km polskich dróg. Niebawem rozszerzy się o dalsze 300 km - informuje "Puls Biznesu".