Film - powołanie

Artykuły - Powołanie (7)

 • Różczka minęła się z powołaniem?

  Różczka minęła się z powołaniem?

  - Bardzo fajnie jest być chirurgiem i pomagać ludziom - mówi Magdalena Różczka, która w nowym serialu "Lekarze" znakomicie odnalazła się w roli lekarki na sali operacyjnej.
 • Artystka z powołania

  Artystka z powołania

  Krystyna Sienkiewicz nie tylko gra na scenie, ale także śpiewa i maluje. Jest delikatna, urocza i romantyczna.
 • Chaciński dyrektorem festiwalu w Gdyni

  Chaciński dyrektorem festiwalu w Gdyni

  Komitet Organizacyjny, reprezentujący siedem instytucji współorganizujących i współfinansujących Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na podstawie przyjętego regulaminu organizacyjnego, podjął uchwałę o wystąpieniu do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o powołanie Michała Chacińskiego na stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu na lata 2011-2013.
 • Nowy projekt laureata Oscara

  Nowy projekt laureata Oscara

  Stworzenie studiów produkcji wielowarstwowych obrazów 3D oraz powołanie Europejskiego Centrum Edukacji Multimedialnej to główne cele projektu prowadzonego przez polskiego zdobywcę Oscara Zbigniewa Rybczyńskiego oraz wrocławską Wytwórnię Filmów Fabularnych.
 • Powołano nową Radę PISF-u

  Powołano nową Radę PISF-u

  Andrzej Seweryn i Krzysztof Krauze zasiądą w nowej Radzie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF), której skład ogłosił w piątek minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
 • Jak robić filmy, to tylko na Śląsku

  Jak robić filmy, to tylko na Śląsku

  O powołanie w województwie śląskim Śląskiego Funduszu Filmowego zabiega Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Fundusz stymulowałby produkcję filmową w regionie, służąc jednocześnie jego promocji.
 • Karolina Gruszka: Aktorka z powołaniem

  Karolina Gruszka: Aktorka z powołaniem

  Mówi się, że niezbyt chętnie udziela wywiadów, nie wystąpiła też do tej pory w żadnej telenoweli. Karoliny Gruszki, laureatki nagrody aktorskiej na festiwalu w Gdynii, za rolę w filmie Izabeli Cywińskiej "Kochankowie z Marony", nie mogliśmy jeszcze obejrzeć w kinach w tej kreacji. Aktorka wystąpiła ostatnio w niezobowiązującej komedyjce "Francuski numer" i w filmie Marka Koterskiego "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".