powołanie

Artykuły - Powołanie (5898)

 • Związki z PGG powołały sztab protestacyjno-strajkowy i wyznaczyły datę strajku ostrzegawczego

  Związki z PGG powołały sztab protestacyjno-strajkowy i wyznaczyły datę strajku ostrzegawczego

  Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej, gdzie trwa spór płacowy, powołali w poniedziałek sztab protestacyjno-strajkowy. Jeżeli zaplanowane za tydzień rozmowy nie przyniosą porozumienia, 24 kwietnia związki przeprowadzą masówki w kopalniach, a dzień później 2-godzinny strajk ostrzegawczy.
 • Resort cyfryzacji zostaje. Niebawem zostanie powołany minister

  Resort cyfryzacji zostaje. Niebawem zostanie powołany minister

  - Ministerstwo cyfryzacji pozostaje, niebawem zostanie powołany szef tego resortu; na razie nadzór nad nim pełni premier Mateusz Morawiecki - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
 • Nowoczesna chce powołania komisji śledczej ds. SKOK-ów

  Nowoczesna chce powołania komisji śledczej ds. SKOK-ów

  Klub Nowoczesnej złożył w Sejmie projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej ds. SKOK-ów. Konieczność powołania takiej komisji uzasadniono m.in. licznymi informacjami pochodzącymi od organów państwa - KNF, NIK, NBP - o nieprawidłowościach w działaniu systemu SKOK-ów.
 • Powołanie Małgorzaty Zaleskiej na prezesa GPW

  Małgorzata Zaleska 12 stycznia 2016 r. została powołana przez nadzwyczajne walne zgromadzenie GPW na stanowisko prezesa spółki.
 • Powołano głównego lekarza weterynarii

  Powołano głównego lekarza weterynarii

  Marek Pirsztuk był do tej pory powiatowym inspektorem weterynarii w Augustowie. Teraz został głównym lekarzem weterynarii.
 • Związki powołały sztab protestacyjno-strajkowy w Kompanii Węglowej

  Związki powołały sztab protestacyjno-strajkowy w Kompanii Węglowej

  Działające w Kompanii Węglowej (KW) związki zawodowe powołały w środę sztab protestacyjno-strajkowy i zapowiedziały spotkania informacyjne - tzw. masówki - w kopalniach. Deklarują obronę miejsc pracy, płacy górników oraz warunków bezpieczeństwa w kopalniach.
 • SLD wraca do pomysłu powołania Rady Fiskalnej

  SLD wraca do pomysłu powołania Rady Fiskalnej

  SLD wraca do pomysłu powołania Rady Fiskalnej, która - jak mówili w czwartek politycy Sojuszu - miałaby "patrzeć na ręce ministra finansów" i przedstawiać wiarygodne informacje dotyczące finansów państwa. Projekt w tej sprawie w czwartek ma trafić do Sejmu.
 • Wierność powołaniu

  Wierność powołaniu

  O dojrzewaniu powołania i drodze do kapłaństwa z Jego Eminencją kard. Zenonem Grocholewskim, w 50. rocznicę święceń kapłańskich rozmawia ks. Przemysław Węgrzyn, redaktor naczelny.
 • Powołanie prokurenta

  Raport bieżący nr 20/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. z siedzibą w Pszczynie (dalej "Spółka”) informuje, że w dniu 14 maja 2013 roku podjął uchwałę w sprawie udzielenia prokury łącznej Panu Grzegorzowi Minczanowskiemu (dotychczasowemu członkowi Rady Nadzorczej). Prokurent ma prawo do reprezentowania Spółki łącznie z innym prokurentem lub członkiem zarządu. Szczegółowe inform
 • Powołanie osoby zarządzającej

  Raport bieżący nr 43/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd spółki Miraculum S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym, tj. 14 maja 2013 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała w skład Zarządu Spółki Pana Andrzeja Kalitę, powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu. Pan Andrzej Kalita posiada duże doświadczenie w zarządzaniu spółkami typu start-up. Między innymi w latach 1993 - 2006 był udziałowcem akty

Filmy - Powołanie (2)

 • Spadek powołań kapłańskich w Polsce

  W dzisiejszym studiu „Dzień Dobry TVN” ksiądz Kazimierz Sowa rozmawiał z prowadzącymi o malejącej liczbie powołań kapłańskich. Dlaczego księża odchodzą z Kościoła? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Wybór członków KRS wbrew konstytucyjnej zasadzie reprezentatywności

  Sejmowa komisja sprawiedliwości ustaliła listę 15 sędziów-kandydatów i przesłała ją do dalszych prac Sejmowi. Dziewięciu z nich zgłosiło PiS, a sześć - Kukiz'15. Pozostałe partie mówią o politycznym targu i skoku na niezależność KRS. Przypominają też, że konstytucja wymaga, by sędziowie-członkowie Krajowej Rady stanowili reprezentację Sądu Najwyższego, sądów powszechnych i wojskowych. Ten warunek nie został zaś spełniony, bo wszyscy kandydaci to sędziowie sądów powszechnych. Zdaniem członków komisji z ramienia partii rządzącej nie wymaga tego nowa ustawa, na podstawie której dokonuje się wyboru członków KRS. - Taki wybór sędziów obarczony jest błędem prawnym, więc każde działanie KRS będzie obarczone tym błędem - oceniła na posiedzeniu komisji Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.