Biznes - powodzie

Artykuły - Powodzie (8)

 • Żuławy. Trzeci etap zabezpieczenia przeciwpowodziowego

  Żuławy. Trzeci etap zabezpieczenia przeciwpowodziowego

  Około 650 mln złotych będzie kosztować III etap zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław. Aż 28 procent Żuław Wiślanych leży w depresji bezwzględnej, czyli jest poniżej poziomu morza.
 • Zmiana mieszkania - jakie są powody?

  Zmiana mieszkania - jakie są powody?

  Blisko co trzeci klient poszukujący mieszkania posiada już własny dach nad głową, jednak z różnych powodów chce go zamienić na inny. Najczęściej kieruje nim chęć zamieszkania w lokalu o większym metrażu - wynika z badania portalu nieruchomości Domy.pl.
 • Lokalne firmy zarobią na powodzi

  Lokalne firmy zarobią na powodzi

  Łatwo więc policzyć, że łącznie szkody powodziowe sięgnęły już prawie 1 mld zł.
 • Biedni i starzy ucierpią najbardziej na zmianach klimatu

  Biedni i starzy na całym świecie ucierpią najbardziej, najbiedniejsze regiony świata zostaną najciężej doświadczone przez powodzie i fale upałów - stwierdza dokument końcowy 27. sesji plenarnej oenzetowskiego Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) w Walencji.
 • 2,2 mln na odbudowę świętokrzyskiego

  2,2 mln zł na odbudowę zniszczonych przez tegoroczne powodzie dróg i mostów otrzymało w poniedziałek 29 świętokrzyskich samorządów terytorialnych. Promesy na sfinansowanie prac remontowych starostom, burmistrzom i wójtom wręczył w Kielcach wicepremier Przemysław Gosiewski. Największa kwota - 200 tys. zł - przypadła powiatowi kieleckiemu; najniższe kwoty - po 50 tys. zł - otrzymało 15 gmin.
 • Wyjaśnienie nie podjęcia uchwał WZA

  Uzupełniający do Raportu Nr 11 Zarząd Beef-San Zakłady Mięsne S.A. w Sanoku uprzejmie informuje, o powodzie nie podjęcie przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 21 czerwca 2002r. następujących Uchwał: * Nr 1 (dot. zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w roku 2001) * Nr 3 (dot. udzielenia absolutorium Zarządowi Spółki z wykonania obowiązków w roku 2001). W/w uchwały nie uzyskały wymaganej większości głosów.
 • Zbiory głównych upraw w 2001 r.

  Zbiory głównych upraw rolnych i ogrodniczych w 2001 r. przedstawiają się następująco:
 • Szacunki zbiorów w 2001

  Główny Urząd Statystyczny szacuje, że zbiory zbóż podstawowych z mieszankami w 2001 roku wyniosą 25-26,1 mln ton, czyli o 17,1-22,5 proc. więcej niż w 2000 roku - podał we wtorek GUS.