powodzie

Artykuły - Powodzie (135)

Filmy - Powodzie (13)

 • Zagrażają im nieobliczalne żywioły

  Największa od pół wieku powódź zalała zabytkową Wenecję. Podziwiane przez turystów budowle niszczy zasolona woda. Rekordowo wysoka zawartość soli w wodzie może spowodować, że stare budynki ulegną bardzo szybko zniszczeniu. Poziom Morza Śródziemnego będzie się niestety wciąż podnosił w najbliższych dekadach. To nie jedyne miasto, któremu grozi niebezpieczeństwo. Znanym nam od wieków miejscom zagrażają nieobliczalne zjawiska. Podnoszący się poziom oceanów, nadmierna eksploracja podziemnych źródeł i zagęszczona zabudowa, huragany, trzęsienia ziemi i czynne wulkany...
 • Powodzie w południowych Indiach. Są ofiary

  W południowej części Indii szaleje powódź wywołana przez deszcze monsunowe. Jak dotąd żywioł pochłonął około 20 osób.
 • Destrukcyjna siła żywiołu

  Ulewne deszcze, które nawiedziły dystrykt Lower Dir w Pakistanie spowodowały gigantyczne powodzie. Zginęło co najmniej 45 osób. Na nagraniu widać, jak pod wpływem naporu wody zawalił się most.
 • Woda zabiera im domy

  Wyspa Jean Charles w Luizjanie pomału znika pod wodą, a jej mieszkańcy są zmuszeni szukać nowych domów. Podtapianie wyspy jest skutkiem erozji brzegów, które przyspieszyło budowanie instalacji naftowych i sztucznych dróg wodnych. Chociaż lokalne władze inwestują w tworzenie barier przeciwpowodziowych, wyspa nie została objęta ochroną. Jej ratowanie byłoby finansowo nieopłacalne.