powodzie

Artykuły - Powodzie (133)

 • Powodzie w Japonii: Ewakuowano ponad 400 tys. ludzi

  Powodzie w Japonii: Ewakuowano ponad 400 tys. ludzi

  Państwowa telewizja NHK podała, że ponad 400 tys. ludzi zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań na japońskiej wyspie Kiusiu z powodu zagrożenia powodziowego. Ulewne deszcze, które nawiedziły kraj, spowodowały podtopienia oraz osuwiska.
 • Miliard ludzi zagrożonych powodziami do 2060 r.

  Miliard ludzi zagrożonych powodziami do 2060 r.

  Brytyjczycy ostrzegają, że do 2060 r. ponad miliard ludzi na całym świecie będzie żyło w miastach zagrożonych ryzykiem katastrofalnych powodzi.
 • Drzewa ochronią przed powodziami

  Drzewa ochronią przed powodziami

  Najnowsze badania wskazują, że sadzenie drzew wokół rzek może zmniejszyć zasięg lokalnych powodzi do 20 proc.
 • Wielka Brytania: Rząd wysyła więcej żołnierzy do walki z powodzią

  Wielka Brytania: Rząd wysyła więcej żołnierzy do walki z powodzią

  Brytyjski rząd zdecydował się wysłać dodatkowych żołnierzy do walki ze skutkami rekordowych powodzi, z jakimi zmaga się kraj. Stan poziomu wody w rzekach północnej Anglii ciągle się podnosi. W wielu miejscach przekroczone zostały wszelkie znane rekordy.
 • Smog wpływa na powodzie w Chinach

  Smog wpływa na powodzie w Chinach

  Zanieczyszczenie powietrza może mieć związek z groźnymi powodziami nawiedzającymi Chiny – czytamy na łamach serwisu PopSci.
 • Nowy Jork coraz bardziej zagrożony powodziami

  Nowy Jork coraz bardziej zagrożony powodziami

  Na Nowojorskim Panelu Zmian Klimatycznych przedstawiono ważne prognozy na najbliższe 100 lat. Wynika z nich, że poziom morza podniesie się tam aż o 1,8 m.
 • Zmiana mieszkania - jakie są powody?

  Zmiana mieszkania - jakie są powody?

  Blisko co trzeci klient poszukujący mieszkania posiada już własny dach nad głową, jednak z różnych powodów chce go zamienić na inny. Najczęściej kieruje nim chęć zamieszkania w lokalu o większym metrażu - wynika z badania portalu nieruchomości Domy.pl.
 • Powodzie w Słowenii, Chorwacji i Bośni

  Powodzie, które nawiedziły Słowenię podczas weekendu, spowodowały śmierć dwóch ludzi. Z powodziami walczy też Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina.
 • USA: Powodzie na południowym wschodzie

  USA: Powodzie na południowym wschodzie

  Stany Floryda i Alabama zostały nawiedzone w środę przez gwałtowne i bardzo intensywne opady deszczu, które spowodowały lokalne powodzie.
 • Polscy strażacy chcą pomóc Brytyjczykom w walce z powodziami

  Polscy strażacy chcą pomóc Brytyjczykom w walce z powodziami

  Ochotnicza Straż Pożarna deklaruje pomoc Brytyjczykom w walce z powodziami - poinformował Waldemar Pawlak (PSL). - To ważna inicjatywa w relacjach polsko-brytyjskich, chcemy pokazać solidarność w trudnych czasach - podkreślił.

Filmy - Powodzie (16)

 • Zagrażają im nieobliczalne żywioły

  Największa od pół wieku powódź zalała zabytkową Wenecję. Podziwiane przez turystów budowle niszczy zasolona woda. Rekordowo wysoka zawartość soli w wodzie może spowodować, że stare budynki ulegną bardzo szybko zniszczeniu. Poziom Morza Śródziemnego będzie się niestety wciąż podnosił w najbliższych dekadach. To nie jedyne miasto, któremu grozi niebezpieczeństwo. Znanym nam od wieków miejscom zagrażają nieobliczalne zjawiska. Podnoszący się poziom oceanów, nadmierna eksploracja podziemnych źródeł i zagęszczona zabudowa, huragany, trzęsienia ziemi i czynne wulkany...
 • Tragiczne skutki powodzi w Indiach

  Co najmniej 320 osób zginało w wyniku powodzi w stanie Kerala na południu Indii. Ze względu na niebezpieczeństwo ewakuowano z okolicy ponad 200 tys. ludzi. Wstrzymano również ruch pociągów oraz zamknięto międzynarodowe lotnisko w Cochin. (RUPTLY/x-news)
 • Powodzie w południowych Indiach. Są ofiary

  W południowej części Indii szaleje powódź wywołana przez deszcze monsunowe. Jak dotąd żywioł pochłonął około 20 osób.
 • Po ulewach na południu Francji ewakuowano 1600 osób

  Ulewne deszcze u ujścia Rodanu w południowo-wschodniej Francji spowodowały liczne podtopienia. Ewakuowano 1600 osób, a kilkanaście przewieziono do szpitala. W trakcie ulewy zaginął 75-letni Niemiec. (STORYFUL/x-news)