powody

Artykuły - Powody (478)

 • Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Cztery powody, dla których warto inwestować w złoto

  Ubiegłoroczne zainteresowanie zakupami złota to zasługa światowego wzrostu gospodarczego. Pozytywna sytuacja przyczyniła się do zamożności społeczeństw, a tym samym, w wielu krajach, coraz większe sumy były przeznaczane na zakup złota. Eksperci z World Gold Council oczekują, że dobra passa w światowej gospodarce będzie kontynuowana, dlatego już w I kwartale 2018 roku wskazali powody, dla których warto zainwestować w złoto.
 • Warroza zdziesiątkowała wiele pasiek, powodem łagodna zima

  Warroza zdziesiątkowała wiele pasiek, powodem łagodna zima

  - Popularna choroba zwana warrozą zdziesiątkowała wiele pasiek w całym kraju - poinformował prof. Jerzy Wilde z katedry pszczelnictwa olsztyńskiego uniwersytetu. Te pszczoły, które przetrwały zimę, mają się dobrze.
 • Zmiana mieszkania - jakie są powody?

  Zmiana mieszkania - jakie są powody?

  Blisko co trzeci klient poszukujący mieszkania posiada już własny dach nad głową, jednak z różnych powodów chce go zamienić na inny. Najczęściej kieruje nim chęć zamieszkania w lokalu o większym metrażu - wynika z badania portalu nieruchomości Domy.pl.
 • Mieć czy nie mieć dzieci? Oto jest pytanie!

  Mieć czy nie mieć dzieci? Oto jest pytanie!

  Prezentujemy 10 powodów, dla których warto się zastanowić nad posiadaniem potomstwa.
 • Pobił go, bo ten obraził jego rodzinę

  Pobił go, bo ten obraził jego rodzinę

  Amerykański hiphopowiec The Game zdradził powody ataku na rapera 40 Glocca. "Nie mógł mnie bardziej obrazić" - tłumaczy.
 • Putin: Boimy się NATO i mamy powody. Ale podobno się przekształcają...

  Putin: Boimy się NATO i mamy powody. Ale podobno się przekształcają...

  Przebywający w Tadżykistanie prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że uważa NATO w obecnej postaci za "atawizm czasów zimnej wojny" i opowiada się za jak najszybszym przekształceniem bloku w organizację polityczną, z którą Rosja mogłaby współpracować.
 • Mniej miliarderów z powodu wolniejszego tempa wzrostu

  Liczba miliarderów zmniejszyła się w Chinach po raz pierwszy od siedmiu lat, m.in. z powodu spowolnienia wzrostu gospodarczego oraz kłopotów sektora nieruchomości - wynika z opublikowanego w poniedziałek rankingu tysiąca najbogatszych Chińczyków.
 • Stanowisko w sprawie COZL

  Richter Med S.A. podobnie jak Konsorcjant Mostostal Warszawa S.A. w całości kwestionuje powody odstąpienia od umowy podane przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie. Jest to decyzja pozbawiona podstaw prawnych, wyraz złej woli, braku współpracy i próba uniknięcia odpowiedzialności za fatalnie przygotowana inwestycję, począwszy od Programu Funkcjonalno-Użytkowego, błędami w koncepcji projektowej w ogłoszonym przetargu, a także wieloma błędami w SIWZ.
 • Xbox 720: Procesory AMD powodem możliwego poślizgu?

  Xbox 720: Procesory AMD powodem możliwego poślizgu?

  Niedawno Michael Pachter stwierdził, że Microsoft może opóźnić premierę nowego Xboksa, by zwiększyć popyt na next-geny. Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w sieci, wynika, że nowa platforma może rzeczywiście się spóźnić, ale nie z powodów marketingowych, ale technicznych.
 • Ceny ropy rosną z powodu spekulacji o możliwym stymulowaniu gospodarek

  ) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu spekulacji, że banki centralne na świecie podejmą działania, aby stymulować wzrost gospodarczy - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 88 centów do 97,35 USD.