post

Artykuły - Post (321)

 • Jeść i pościć jednocześnie? To możliwe!

  Jeść i pościć jednocześnie? To możliwe!

  Post jest dziś odmieniany przez wszystkie przypadki. Nie wszystkim jest on jednak polecany. Tym osobom poleca się produkty, które wywołują podobny efekt. Tyle że są mniej inwazyjne i nie wymagają tyle silnej woli.
 • Czy w wigilię można pić alkohol i jeść mięso?

  Czy w wigilię można pić alkohol i jeść mięso?

  Pytanie to powraca przed każdymi świętami jak bumerang. Wiele osób zastanawia się, czy w ten wyjątkowy dzień obowiązuje post, ponieważ kwestia ta nie jest dla nich jasna. Okazuje się, że odpowiedź jest zaskakująco prosta.
 • ​Alkoholowy post: Przez 46 dni będzie pił tylko piwo

  ​Alkoholowy post: Przez 46 dni będzie pił tylko piwo

  - Nie samym chlebem żyje człowiek - czytamy w Biblii. Del Hall z Cincinnati postanowił sprawdzić, czy przeżyje się na samym piwie. O jego nietypowym "postanowieniu wielkopostnym" zrobiło się głośno nie tylko w USA.
 • Czy warto pościć i jak to robić prawidłowo?

  Czy warto pościć i jak to robić prawidłowo?

    Czy post jest potrzebny dla organizmu? Post jest pojęciem bardzo ogólnym, jednak na jedynie 40 dni w roku, nawet niezależnie od pobudek religijnych, warto, aby każdy zdecydował się na trochę bardziej rygorystyczną dietę. Jak podejść do tego zagadnienia radziła ekspert ds. żywienia Agnieszka Piskała.  
 • Abp Sawa: Świat nie ceni postu i nie rozumie jego znaczenia

  Świat nie ceni postu i nie rozumie jego znaczenia - uważa zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa. W liście do wiernych z okazji rozpoczynającego się w poniedziałek Wielkiego Postu, pisze o znaczeniu postu w życiu osób wierzących.
 • "Washington Post": Cyberataki na USA szkodzą ich interesom ekonomicznym

  "Washington Post": Cyberataki na USA szkodzą ich interesom ekonomicznym

  Stany Zjednoczone są obiektem zakrojonych na szeroką skalę cyberataków, które stanowią zagrożenie dla ich gospodarczej konkurencyjności - wynika z tajnego raportu o zagrożeniach dla USA, o którym informuje w poniedziałek "Washington Post".
 • "Jerusalem Post": Rozejm z Hamasem rozpoczyna kampanię wyborczą

  "Jerusalem Post": Rozejm z Hamasem rozpoczyna kampanię wyborczą

  Ogłaszając porozumienie z Hamasem w sprawie zawieszenia broni, premier Izraela Benjamin Netanjahu zakończył operację militarną, a rozpoczął kampanię przed styczniowymi wyborami do parlamentu - ocenia w czwartek izraelski dziennik "Jerusalem Post".
 • Gazeta: Steinbach żąda, by Polska uznała zasługi wypędzonych dla pojednania

  Gazeta: Steinbach żąda, by Polska uznała zasługi wypędzonych dla pojednania

  - Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych Erika Steinbach zażądała od Polski uznania zasług wypędzonych dla pojednania polsko-niemieckiego - napisała w środę regionalna gazeta "Rheinische Post".
 • "Każdego może opętać szatan"

  "Każdego może opętać szatan"

  Przed cerkwią Wszystkich Krymskich Świętych w mieście Ałuszta na Krymie wielkie poruszenie. Zakutane w czarne chusty babiny nabierają święconej wody do pustych, plastykowych butelek po gazowanych napojach. Wody może natoczyć sobie każdy - stoi przed cerkwią w wielkich, blaszanych cysternach. Kurek ma kształt prawosławnego krzyża. Z pełnymi butelkami w dłoniach kobiety przechodzą przez cerkiewne drzwi i znikają w ciemnym wnętrzu. Ze środka dobywa się przeraźliwy krzyk.
 • Chcesz być szczupły? Musisz pościć!

  Chcesz być szczupły? Musisz pościć!

  ​Ważne jest nie tylko to, co jesz, ale i w jakich godzinach - twierdzą naukowcy z Salk Institute for Biological Studies.

Filmy - Post (5)

 • Post przerywany, czyli intermittent fasting. Dietetyk Jakub Mauricz zdradza tajniki

  Gościem w popularnej kawalerce Łukasza Jakóbiaka był Jakub Mauricz. Jednym z poruszonych podczas rozmowy tematów był post przerywany, czyli intermittent fasting. Co na jego temat sądzi dietetyk? - To w zasadzie odwzorowanie tego, co działo się w średniowieczu. Może być bardzo fajnym narzędziem - powiedział. - Sam wielokrotnie wykorzystuję go jako pewien reset dla układu odpornościowego, ale trzeba pamiętać, że to tylko narzędzie. Jeżeli u kogoś 3h bez jedzenia to już burczący brzuch, to to jest antymetoda - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Czy post to odpowiednia dieta?

  Jack Dorsey, twórca Twittera, lansuje nową dietę, która polega na poszczeniu. W studiu „Dzień Dobry TVN” dietetyk Daria Łukowska i lekarz Paweł Grzesiowski rozmawiali o tym, czy post to dieta i czy jeden posiłek dziennie jest wystarczający? Jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy post to sposób na trwałą utratę wagi?

  W czasach, w których otyłość uważa się za jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, coraz większą popularność zdobywają sobie różnego rodzaju diety. Większość z nich, mimo iż daje szybkie efekty, równie szybko powoduje efekt jojo. Jak szybko zrzucić 10 kg i jednocześnie nie doświadczyć powrotu wagi? O swoich sposobach na stałą utratę wagi opowiedział w „Dzień Dobry TVN” Michael Mosley - dziennikarz i autor książki „Fast 800”. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Po co nam post? "Sam w sobie nie ma żadnego znaczenia"

  Są trzy dobre uczynki: post, modlitwa i jałmużna - mówi nam o. opat Szymon Hiżycki OSB. - Sam post jako taki nie ma żadnego znaczenia. Człowiek pości po to, żeby mieć więcej czasu na modlitwę, żeby mieć więcej czasu dla bliskich i żeby pomóc tym, którzy tego potrzebują - wyjaśnia.