poslowie

Artykuły - Poslowie (9)

 • Posłowie nie chcą pogrzebowej rewolucji

  Posłowie nie chcą pogrzebowej rewolucji

  Posłowie nie chcą pogrzebowej rewolucji. Na razie nie ma planów umożliwienia grzebania zwłok w wybranych miejscach czy rozsypywania prochów na przykład w morzu. Posłowie chcą jednak umożliwić grzebanie w kościołach i wprowadzić obserwację zwłok. Projektem nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych zajmują się sejmowej komisje samorządu i administracji.
 • Żerując na państwie

  Żerując na państwie

  Nasze państwo osiągnęło mistrzostwo. Nie w walce z bezrobociem czy w podnoszeniu standardów życia, ale w zmuszaniu nas do bycia społecznymi pasożytami. Zachęca nas do łamania norm. I tak sobie udajemy - ono, że nas chroni, my, że je szanujemy.
 • Nie o taką Polskę chodziło...

  Nie o taką Polskę chodziło...

  Myśląc o przyczynach miałkości współczesnej polityki nie jestem samotny. Jakby po odejściu tych, którzy dzisiaj mają wpływ, nic już nie miało się dobrego dziać. Smoleńskie brednie, Macierewicz i jego "eksperci", cyniczny PiS, rydzykowa destrukcja kościoła, rodzina Dubienieckich jak z Mniszkówny, to jedynie powierzchniowe przykłady.
 • Parlamentarzyści obniżyli swoje pensje!

  Parlamentarzyści obniżyli swoje pensje!

  Nowi przewodniczący obu izb parlamentu Włoch podjęli trzy dni po swym wyborze decyzje o obniżeniu swoich pensji o 30 procent. Szefowa Izby Deputowanych Laura Boldrini i przewodniczący Senatu Pietro Grasso chcą w ten sposób dać przykład parlamentarzystom.
 • Zwolniono posła aresztowanego za łapówkę

  Parlament bułgarski pozbawił w czwartek immunitetu, a później zwolnił z funkcji posła Dymitra Awramowa z rządzącej centroprawicowej partii GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii), którego zatrzymano dwa dni wcześniej podczas przyjmowania łapówki.
 • Posłowie PiS: Rząd chce wprowadzić podatek katastralny

  Posłowie PiS zarzucają rządowi, że zamierza wprowadzić podatek od wartości nieruchomości, czyli podatek katastralny. Posłowie powołują się na zapis w projekcie dokumentu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Uważają go za niedopuszczalny i domagają się jego wykreślenia.
 • Kolejny poseł przechodzi do Ruchu Palikota

  Śląski poseł Witold Klepacz opuści dzisiaj (26.04) SLD i wstąpi do Ruchu Palikota. Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek podał, że informacja o transferze zostanie podana o 8.30 na konferencji prasowej w Sejmie.
 • Stanisław Żelichowski - poseł nieprzerwanie od 26 lat

  Stanisław Żelichowski - poseł nieprzerwanie od 26 lat

  Stanisław Żelichowski z PSL jest posłem nieprzerwanie od 26 lat - zaczynał w 1985 roku w IX kadencji PRL. O nowym składzie Sejmu mówi: "Będzie dwuczłonowy: część posłów będzie pracować, a część zajmie się dostarczaniem rozrywki".
 • Poseł utajniony

  Poseł nie musi udzielać informacji publicznej - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. Eksperci, na których powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna", są zdumieni.

Filmy - Poslowie (2)

 • Złożona praca posła

  Jestem przeciwnikiem tego, aby prace posłów mierzyć tylko ilością wystąpień i interpelacji - podkreśla Mariusz Kamiński, poseł PiS.
 • Ranking sejmowych milczków

  Naciskanie guzików do głosowania idzie posłom nieźle, gorzej z wystąpieniami, czy interpelacjami. Są tacy, którzy w ciągu 3,5-letniej kadencji, głos zabrali tylko kilka razy.