posiłek

Artykuły - Posiłek (83)

 • Znamy ostatni posiłek dinozaura. Jak wyglądał?

  Znamy ostatni posiłek dinozaura. Jak wyglądał?

  Do niesamowitego odkrycia doszło w Kanadzie. Naukowcy, badający niespotykanie dobrze zachowaną skamielinę dinozaura - Borealopelta markmitchelli, dowiedzieli się, jaki był jego ostatni posiłek. Miękkie liście paproci, trochę łodyg i gałązek - tym raczył się przed śmiercią.
 • Kolacja na smaczny sen

  Kolacja na smaczny sen

  Porcja kaszki, kanapka, a może naleśniki? Jeśli nie wiesz, co podać dziecku na wieczorny posiłek, mamy dla ciebie kilka propozycji.
 • Wydatki gastronomiczne w kosztach firmowych

  Wydatki gastronomiczne w kosztach firmowych

  Narady pracownicze, posiedzenia zarządu, spotkania z kontrahentami, podróże służbowe i biznesowe, ale również szczególne warunki pracy - okoliczności, w których przedsiębiorcy ponoszą wydatki na poczęstunki i posiłki, jest wiele. Pomimo że w większości przypadków można wykazać związek pomiędzy ich ponoszeniem i prowadzeniem działalności, nie zawsze ich wartość można zakwalifikować do firmowych kosztów podatkowych.
 • Jedz wolniej - szybciej schudniesz

  Jedz wolniej - szybciej schudniesz

  Dietetycy podkreślają, że liczy się nie tylko to, co jemy, ale również w jakim tempie to robimy. Dlatego specjaliści zachęcają do brania mniejszych kęsów i wolniejszego przeżuwania jedzenia. To, jak zapewniają, sposób na to, aby jeść mniej.
 • Jak rozliczyć dietę przy "delegacyjnych" posiłkach?

  Jak rozliczyć dietę przy "delegacyjnych" posiłkach?

  Podróż służbowa w wielu przypadkach oznacza kilkudniowy, a nawet dłuższy wyjazd pracownika poza swoje miejsce zamieszkania. Pracodawca może mu w związku z tym zabezpieczyć nie tylko zakwaterowanie, ale również wyżywienie. Bezpłatne posiłki dla pracownika pociągają jednak za sobą konieczność pomniejszenia diety za podróż. W praktyce, w sytuacji kiedy charakter posiłku nie jest jednoznaczny, może to powodować trudności w rozliczeniu.
 • To jaka kobieta ci się podoba zależy od żołądka

  To jaka kobieta ci się podoba zależy od żołądka

  To jakie kształty u kobiet lubisz wcale nie zależy tylko od twego gustu. Okazuje się, że wybór może być spowodowany tym, czy jesteś najedzony.
 • Jedz, tak żeby nie tyć

  Jedz, tak żeby nie tyć

  Uczta dla ciała i ducha - taki powinien być każdy posiłek. Dlatego tak ważne jest to, jak go spożyjemy. "Istotne jest rozpoczęcie dnia od spokojnego zjedzenia śniadania przy stole" - radzi psycholog. Natomiast kolacja to okazja do zacieśniania rodzinnych więzi.
 • Czy dziecko może jeść tylko mięso

  Czy dziecko może jeść tylko mięso

  Kotlety schabowe, klopsiki, pieczony kurczak – mój syn (14 lat) je uwielbia. Często nawet prosi o dokładkę i zjada podwójne porcje. Nie przepada natomiast za zupami i warzywami. Praktycznie ich nie je. Czy powinnam się martwić, że syn je tylko mięso? Jak go zachęcić, by częściej jadł także coś innego? Grażyna (43 lat), Augustów
 • Francuska lekcja mądrego jedzenia

  Francuska lekcja mądrego jedzenia

  Gdzie tkwi sekret skutecznej diety paryskiej? Jak twierdzi autor książki "Paryska dieta" jednym z najważniejszych elementów mądrego odżywiania się jest celebrowanie posiłków, najlepiej w rodzinnym gronie.
 • Fotografowane jedzenie smakuje lepiej

  Fotografowane jedzenie smakuje lepiej

  Fotografowanie jedzenia, które za moment spożyjemy i umieszczanie zdjęć na Facebooku czy Instagramie stało się modną czynnością. Trochę jak przystawka, przed głównym daniem. Jest w tym trochę prawdy, jak wskazują naukowcy, sfotografowane jedzenie smakuje nam lepiej.

Filmy - Posiłek (4)