portale społecznościowe

Artykuły - Portale społecznościowe (92)

 • Minister cyfryzacji rozmawiał z Facebookiem

  Minister cyfryzacji rozmawiał z Facebookiem

  Minister cyfryzacji Marek Zagórski spotkał się w Londynie wczoraj z członkami zarządu Facebooka. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o blokowaniu stron i treści w mediach społecznościowych.
 • 120 milionów kont użytkowników Facebooka na sprzedaż

  120 milionów kont użytkowników Facebooka na sprzedaż

  Rosyjscy hakerzy wystawili na sprzedaż ogromną bazę 120 milionów kont należących do użytkowników społecznościowego giganta. Większość kont należy do osób pochodzących z Ukrainy i Rosji, ale naruszenie nie ominęło także użytkowników z innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii.
 • Czy Polacy płacą za miłość?

  Mówi się, że miłość jest bezcenna. Czy na pewno? Wyniki wielu badań pokazują, że każdy, kto chce ją zdobyć i utrzymać, musi liczyć się z wydatkami, które pomagają osiągnąć wymarzony cel - kochania i bycia kochanym.
 • Rosja zamyka komunikator

  Rosja zamyka komunikator

  Sąd w Moskwie nakazał w piątek zablokowanie na terenie Rosji komunikatora Telegram, zgodnie z wnioskiem państwowego regulatora Roskomnadzor. Wyrażono też zgodę na rozpoczęcie bezzwłocznego wprowadzenia blokady w życie, na co również nalegał regulator.
 • Młodzi uciekają z Facebooka

  Młodzi uciekają z Facebooka

  Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem kryzysów w mediach społecznościowych. Ucierpiały w nich zwłaszcza YouTube i Facebook. Ten pierwszy wciąż boryka się ze skutkami afery wizerunkowej z udziałem popularnego, amerykańskiego youtubera, który żartował z samobójcy. Z kolei Facebook - jak pokazują najnowsze dane - traci młodszych użytkowników, a wycofanie reklam z serwisu zapowiedział jeden z największych, globalnych koncernów, co może się dotkliwie odbić na wynikach finansowych.
 • ZUS kontroluje użytkowników Facebooka

  ZUS kontroluje użytkowników Facebooka

  Organ rentowy coraz częściej korzysta z informacji umieszczanych na portalach społecznościowych, przy czym wydaje się, że nadal większość z nich pozyskuje jednak od osób trzecich.
 • Dzieci nie są zachwycone zachowaniem swoich rodziców w sieci

  Dzieci nie są zachwycone zachowaniem swoich rodziców w sieci

  Portale społecznościowe dają nam swobodę komunikowania się ze znaczącymi dla nas osobami, w dowolnym czasie i miejscu. Jednak ta swoboda ma swoją cenę: zaślepieni swoim pozornie szczęśliwym życiem cyfrowym, często nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób nadużywanie komunikacji online szkodzi naszym relacjom w realnym życiu.
 • Naginamy prawdę na portalach społecznościowych, aby poczuć się lepiej

  Naginamy prawdę na portalach społecznościowych, aby poczuć się lepiej

  Ludzie korzystają z portali społecznościowych, aby pochwalić się przed znajomymi, zebrać możliwie największą liczbę polubień i mieć o sobie dobre mniemanie. Jednak dążąc do zdobycia uznania w oczach innych, czasem celowo mijają się z prawdą i ubarwiają swoje życie.
 • 80 proc. użytkowników portali społecznościowych chce z nich zrezygnować

  80 proc. użytkowników portali społecznościowych chce z nich zrezygnować

  Badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab pokazuje, że ogromna większość osób jest skłonna porzucić portale społecznościowe, ponieważ uważa je za stratę czasu. Do dalszego korzystania z tych serwisów skłania użytkowników obawa przed utratą swoich cyfrowych wspomnień i kontaktu ze znajomymi.
 • UOKiK: Postępowanie ws. Facebooka

  UOKiK: Postępowanie ws. Facebooka

  Czy zasady zbierania i udostępniania danych użytkowników stosowane przez Facebook Ireland mogą naruszać prawa konsumentów? UOKiK wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Filmy - Portale społecznościowe (4)

 • Jakie informacje zbierają o nas aplikacje i portale?

  W jaki sposób i do czego media społecznościowe zbierają dane swoich użytkowników? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Rozmawiali o tym w "Dzień Dobry TVN" dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji Maciej Kawecki oraz dziennikarz Radosław Teklak. - Mówi się, że to my decydujemy o tym, jakie informacje na swój temat przekazujemy - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Kawecki. - Problem jest z tzw. danymi pasywnymi, czyli nie wiemy, że one gdzieś krążą - dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Soczewki, które zmienią przyszłość

  Powyższy film to wizjonerski projekt przygotowany przez dwóch studentów, Erana May-raza i Daniela Lazo. Czy tak będzie wyglądać przyszłość urządzeń mobilnych i portali społecznościowych?
 • "Gotye? Jeszcze niedawno nikt go nie znał!"

  The Ting Tings o fenomenie Gotye: To portale społecznościowe go wypromowały!
 • Uwaga na portale społecznościowe!

  Ed Gibson, ekspert ds. cyberprzestępczości, przestrzega przed pochopnym zdradzaniem informacji na swój temat w internecie.