poronienie

Artykuły - Poronienie (34)

 • Gwiazdor filmu "Zmierzch" stracił dziecko

  Gwiazdor filmu "Zmierzch" stracił dziecko

  34-letni Kellan Lutz zdobył międzynarodową popularność dzięki roli Emmetta Cullena w ekranizacji powieści „Zmierzch”. Dziś musi mierzyć się z rodzinną tragedią.
 • Zanieczyszczenie powietrza sprzyja wczesnym poronieniom

  Zanieczyszczenie powietrza sprzyja wczesnym poronieniom

  Znaczne zanieczyszczenie powietrza ma związek z podwyższonym o ponad 50 proc. ryzykiem wczesnych poronień – informuje "Nature Sustainability”.
 • Pięć miesięcy temu poroniła. Teraz spodziewa się kolejnego dziecka

  Pięć miesięcy temu poroniła. Teraz spodziewa się kolejnego dziecka

  Hilaria Baldwin zaszła w ciążę pięć miesięcy po poronieniu. Para bardzo przeżyła stratę dziecka.
 • Cukrzyca nawet czterokrotnie zwiększa ryzyko poronienia

  Cukrzyca nawet czterokrotnie zwiększa ryzyko poronienia

  Cukrzyca u kobiet w ciąży aż 3-4-krotnie zwiększa ryzyko poronienia i urodzenia martwego dziecka – ostrzegają badacze z University of Glasgow na łamach pisma „Diabetologia”. Dodają, że zagrożenie to zmniejsza lepsza kontrola poziomu glukozy we krwi.
 • Dwa poronienia

  Dwa poronienia

  Dwie ciężarne pacjentki przyjęte niemal równocześnie do świnoujskiego szpitala są przekonane, że gdyby nie błędy medyczne popełnione przez personel, ich nienarodzone dzieci mogłyby żyć. Kobiety złożyły już do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
 • Carrie Underwood ujawnia: Trzy razy poroniłam (nowa płyta "Cry Pretty")

  Carrie Underwood ujawnia: Trzy razy poroniłam (nowa płyta "Cry Pretty")

  Spodziewająca się drugiego dziecka wokalistka Carrie Underwood właśnie wydała nowy album "Cry Pretty", promowany piosenką "Love Wins". Jak się okazuje, ostatnie miesiące były dla Amerykanki bardzo trudne, bo trzykrotnie poroniła.
 • Prawa matek po poronieniu

  Prawa matek po poronieniu

  Jakie prawa ma kobieta po poronieniu? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Łodygowska, prawniczka, która prowadzi bloga dla kobiet w ciąży i młodych matek.
 • Odkryto nowy gen odpowiedzialny za poronienia

  Odkryto nowy gen odpowiedzialny za poronienia

  Naukowcy odkryli, że istnieje gen, którego obecność u kobiety zwiększa ryzyko poronienia w ciągu pierwszych 5 tygodni ciąży.
 • Stracić nieznane

  Stracić nieznane

  Kiedy to się stało, Zofia była szczęśliwą, dwudziestokilkuletnią studentką pedagogiki o wielkich marzeniach i świetlanych planach na przyszłość. W środku nocy obudził ją silny ból brzucha. Pościel splamiona była krwią. Poroniła, nie zdając nawet sobie sprawy z tego, że była w ciąży.
 • Żona Jacka Osbourne'a straciła ciążę

  Żona Jacka Osbourne'a straciła ciążę

  Trudne chwile przechodzą Jack Osbourne i jego żona Lisa Stelly.

Filmy - Poronienie (1)

 • Kontrowersyjny sposób na poronienia. Nawet lekarze mają wątpliwości

  Strata dziecka podczas ciąży powoduje cierpienie u wielu kobiet i ich rodzin. U niektórych pań poronienia zdarzają się jedno po drugim bez wyraźnego medycznego wyjaśnienia. Prof. Siobhan Quenby prowadzi badania w Warwick University w Coventry. Wierzy ona, że nawracające poronienia są spowodowane niedostateczną ilością komórek macierzystych w ścianach macicy. Dlatego przeprowadza się tzw. scratching endometrium. Jest to zabieg medyczny polegający na wykonaniu niewielkiego urazu w obrębie śluzówki macicy – endometrium – mający na celu zwiększenie szans na powodzenie implantacji. Jednak uzyskanie niezależnego dowodu, że ta metoda działa jest trudne, a sam zabieg jest kontrowersyjny nawet wśród niektórych lekarzy.