pora roku

Artykuły - Pora roku (15)

 • Jesień już z nami

  Jesień już z nami

  Zaczęła się astronomiczna jesień. Słońce znalazło się w punkcie równonocy i weszło w znak Wagi. Oznacza to pierwszy dzień jesieni na półkuli północnej i pierwszy dzień wiosny na półkuli południowej.
 • W piątek rano rozpoczęło się lato

  W piątek rano rozpoczęło się lato

  W piątek, 21 czerwca o godzinie 7:04 naszego czasu, Słońce wstąpiło w znak Raka rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.
 • Marian Dziędziel: Aktor na koniec roku

  Marian Dziędziel: Aktor na koniec roku

  Ostatni kinowy weekend roku rozpoczyna się już w środę, 26 grudnia, kiedy na ekrany naszych kin wchodzą 4 filmy. Dwa kolejne, w tym "Hobbit" Petera Jacksona, oficjalnie zamkną dystrybucyjny sezon AD 2012 w piątek, 28 grudnia. Gwiazdą końca roku jest bezdyskusyjnie Marian Dziędziel, którego zobaczymy aż w dwóch obrazach: komedii "Piąta pora roku" oraz thrillerze "Supermarket".
 • "Piąta pora roku": Urok dojrzałej miłości

  "Piąta pora roku": Urok dojrzałej miłości

  "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego to historia romansu dwójki dojrzałych kochanków: owdowiałej kobiety (Ewa Wiśniewska) i byłego górnika (Marian Dziędziel), którzy wspólnie wybierają się w samochodową podróż przez Polskę.
 • O miłości, śmierci i starości

  O miłości, śmierci i starości

  "Komedia romantyczna o starych ludziach" - tak o swoim najnowszym filmie "Piąta pora roku" mówi reżyser Jerzy Domaradzki. Główne role w filmie, który wejdzie na ekrany 26 grudnia, zagrali Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.
 • Dziędziel nagrodzony w Egipcie

  Dziędziel nagrodzony w Egipcie

  Marian Dziędziel ("Róża", "Dom zły", "Wesele") otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za główną rolę w filmie "Piąta pora roku" w reżyserii Jerzego Domaradzkiego na zakończonym w czwartek, 6 grudnia, 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.
 • Dziędziel wozi "panią Daisy"

  Dziędziel wozi "panią Daisy"

  26 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie nietypowa komedia romantyczna - "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego. W głównych rolach zobaczymy Mariana Dziędziela i Ewę Wiśniewską.
 • Gdynia Film Festival: Kroniki samochodowe

  Gdynia Film Festival: Kroniki samochodowe

  Okrzyknięty 10 lat temu nadzieją polskiego kina Piotr Trzaskalski ("Edi") powrócił do reżyserii po kilkuletnim niebycie, prezentując w konkursie Gdynia Film Festival swój najnowszy obraz "Mój rower". O wiele ciekawszą propozycją była jednak pokazywana w Panoramie Polskiego Kina "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego. Akcja obydwu obrazów w znacznej mierze rozgrywa się... w samochodzie.
 • Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

  Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

  Trwają zdjęcia do nowego filmu Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku". Obraz opowiada o niespodziewanej miłości dojrzałych kochanków. W głównych rolach Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.
 • Jerzy Domaradzki opowie o Śląsku

  Jerzy Domaradzki opowie o Śląsku

  Familoki, kultowy Nikiszowiec i gołębnik w Siemianowicach Śląskich - w tych miejscach można od wtorku obserwować ekipę filmową Jerzego Domaradzkiego, która rozpoczęła zdjęcia do filmu "Piąta pora roku".