populiści

Artykuły - Populiści (3)

 • Populiści w defensywie

  Sytuacja na europejskiej scenie politycznej odgrywa w ostatnich miesiącach spore znaczenie dla rynków. W ubiegłym roku był to funt, w ostatnich tygodniach uwaga przeniosła się na rynek euro i obligacji, a konsekwencje widoczne są także na rynku złotego. Spadek notowań eurosceptycznych partii jest dla polskiej waluty dobrą informacją.
 • Populiści konta reformatorzy - runda wiosenna

  W Grecji i we Francji do władzy dochodzą socjaliści i populiści, którzy krytykują wcześniejsze rządy za nadmierne zadłużanie oraz sami obiecują wzrost świadczeń socjalnych. Naprawa finansów publicznych strefy euro stanęła pod znakiem zapytania.
 • Pokażmy gest Kozakiewicza populistom

  Pokażmy gest Kozakiewicza populistom

  Prof. Leszek Balcerowicz 14 maja 2009 r. był gościem Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci w Trzebini i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Poruszył wiele ważkich kwestii, w tym najbardziej istotne w najbliższym czasie - deficytu budżetowego Polski oraz przyjęcia euro. Sporo i ostro mówił tez o populizmie, nieodpowiedzialnych politykach i urokach życia w Polsce a nie na emigracji.

Filmy - Populiści (2)

 • Włochy będą miały nowy rząd. Porozumienie Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej kończy 88 dniowy impas

  Profesor Giuseppe Conte zostanie nowym premierem Włoch. Misję utworzenia rządu powierzył mu prezydent Włoch Sergio Mattarella. - Będziemy ciężko pracować nad osiągnięciem naszych politycznych celów, których wszyscy oczekiwaliśmy po rządowym porozumieniu. Będziemy zdeterminowani, by poprawić jakość życia wszystkich Włochów. – powiedział po spotkaniu z prezydentem profesor Giuseppe Conte. Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się 1 czerwca. Wśród ministrów nowego rządu znajdzie się m.in. Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd, który obejmie tekę ministra gospodarki oraz Matteo Salvini, przewodniczący Ligi Północnej, który zostanie ministrem spraw wewnętrznych. Powołanie rządu Giuseppe Contego kończy 88 dniowy impas, do którego doszło po ostatnich wyborach parlamentarnych. Nowy rząd udało się powołać dzięki porozumieniu pomiędzy dwiema zwycięskimi partiami Ruchowi Pięciu Gwiazd oraz Ligi Północnej.
 • Włochy: Czy populiści z Ruchu Pięciu Gwiazd przejmą władzę?

  Włochy: Czy populiści z Ruchu Pięciu Gwiazd przejmą władzę?