poniedziałek

Artykuły - Poniedziałek (84)

 • Po zamachach duży spadek liczby turystów na Sri Lance

  Po zamachach duży spadek liczby turystów na Sri Lance

  Przeprowadzone w Niedzielę Wielkanocną zamachy terrorystyczne na Sri Lance mocno uderzą w sektor turystyczny tego kraju - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele tej branży.
 • Poniedziałek pod znakiem przejęć

  Poniedziałek pod znakiem przejęć

  W poniedziałek tematem numer jeden wśród inwestorów giełdowych są przejęcia. Wszystko za sprawą ogłoszenia kilku takich transakcji w trakcie minionego weekendu. Wspomniane operacje będą mieć miejsce w kilku różnych regionach świata, dzięki czemu dzisiejszy dzień otrzymał od inwestorów miano "Merger Monday".
 • Poniedziałek ostatnim dniem na rozliczenie PIT za 2017 r.

  Poniedziałek ostatnim dniem na rozliczenie PIT za 2017 r.

  Poniedziałek jest ostatnim dniem na przesyłanie deklaracji podatkowej PIT za zeszły rok i rozliczenie podatku. MF radzi, by PIT-a wysłać przez internet - jest szybciej, a ryzyko popełnienia błędu jest mniejsze. W ten sposób rozliczyło się już prawie 11 mln podatników.
 • Dworczyk: W poniedziałek do prezydenta wpłynie wniosek o powołanie ministra cyfryzacji

  Dworczyk: W poniedziałek do prezydenta wpłynie wniosek o powołanie ministra cyfryzacji

  - W poniedziałek do prezydenta Andrzeja Dudy wpłynie wniosek premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie ministra cyfryzacji - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jeszcze parę godzin i wszyscy będziemy znać nazwisko nowego ministra - dodał.
 • Już ponad milion plików JPK_VAT

  Już ponad milion plików JPK_VAT

  Do systemu resortu finansów trafiło już ponad milion plików JPK_VAT za styczeń - poinformował w piątek wiceminister finansów Paweł Cybulski. Resort przypomina, że poniedziałek będzie ostatnim dniem, kiedy podatnicy VAT będą mogli złożyć pliki JPK_VAT za styczeń br.
 • W poniedziałek uruchomienie nowej edycji CEPiK-u

  W poniedziałek uruchomienie nowej edycji CEPiK-u

  Nowa edycja systemu CEPiK zostanie uruchomiona w najbliższy poniedziałek - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska podczas czwartkowej konferencji poświęconej zarządzaniu w epoce cyfryzacji.
 • Na Wall Street nowe rekordy

  Na Wall Street nowe rekordy

  W poniedziałek indeksy giełdowe w USA kontynuowały wzrost i zakończyły sesję na rekordowo wysokich poziomach. Notowaniom pomagały lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek.
 • Polacy marzą o finansowej niezależności

  Polacy marzą o finansowej niezależności

  Pół miliona złotych - o takiej sumie marzy 1/5 ankietowanych Polaków, aby zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo. Co trzeciemu wystarczyłaby suma między 100 a 500 tys. zł. Jedna czwarta z nas zadowoliłaby się oszczędnościami rzędu 10 tys. zł. Jednocześnie 43 proc. Polaków nie odkłada żadnych pieniędzy na przyszłość, a sześciu na dziesięciu nie planuje tego robić w 2016 r.
 • Handel online w USA. Ten poniedziałek był rekordowy

  Handel online w USA. Ten poniedziałek był rekordowy

  Amerykanie wydali ponad 3,07 mld dolarów na zakupy online w sieci w tzw. Cyberponiedziałek. Pomogły w tym większe niż oczekiwano obniżki cen oraz duży popyt na produkty elektroniczne i zabawki. Takiego Cyberponiedziałku jeszcze nigdy w USA nie było.
 • Czarny Piątek był porażką, poniedziałek będzie sukcesem?

  Czarny Piątek był porażką, poniedziałek będzie sukcesem?

  Sprzedaż w amerykańskich sklepach w czasie Thanksgiving Day (Święta Dziękczynienia) i Black Friday (Czarnego Piątku, początek wyprzedaży) rok do roku zniżkowała. Wydatki klientów w tym czasie są probierzem zysków handlu w całym okresie świątecznym, który jest najlepszy w roku.