pompy

Artykuły - Pompy (18)

 • Pompa ciepła - cena, zastosowanie, zasada działania

  Pompa ciepła - cena, zastosowanie, zasada działania

  Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ich zastosowanie może być korzystne z finansowego punktu widzenia. Z pewnością warto przyjrzeć się tej technologii, określić jak działa pompa ciepła, a także ustalić orientacyjny koszt jej wykonania.
 • Pierwszy na świecie pacjent, który żyje bez serca

  W Czechach żyje pierwszy na świecie pacjent bez serca. Przy życiu utrzymują go dwie pompy.
 • Ministerstwo: Sprzęt od WOŚP może trafić do szpitali

  Ministerstwo: Sprzęt od WOŚP może trafić do szpitali

  Pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę mogą zostać przekazane szpitalom przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w formie darowizny - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
 • BMW się psuje!

  BMW się psuje!

  Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW ogłosił we wtorek, że w USA wycofuje do naprawy ponad 150 tys. samochodów z powodu grożącej utratą mocy usterki pompy paliwa.
 • Słońce do kuchni

  Słońce do kuchni

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program dopłat do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla podgrzewania wody użytkowej. Głównymi partnerami programu są grupy spółdzielcze Banku BPS, GBW i MR Banku.
 • Rosja dostarczy Polsce pompy i łodzie

  Rosja wyśle dziś do Polski 18 pomp o dużej mocy, 34 łodzie i 5 mobilnych elektrowni. Pomoc tę do Warszawy dostarczy samolot transportowy Ił-76 należący do Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Maszyna wystartuje z lotniska Ramienskoje pod Moskwą.
 • Francuskie wojsko wiezie nam wysoko wydajne pompy

  Jeszcze dzisiaj cztery wysoko wydajne pompy o łącznej mocy 3200 metrów sześciennych na godzinę mają zostać przetransportowane do naszego kraju. Przewiezie je francuskie wojsko z Mort-Mare w Lotaryngii - poinformowało w specjalnym komunikacie paryskie MSW.
 • Polska prosi Unię o pomoc w sprawie powodzi

  Polska aktywowała dziś nad ranem Europejski Mechanizm Obrony Cywilnej zwracając się o pomoc w związku z wielkimi powodziami na południu kraju - ogłosiła Komisja Europejska. Francja i Niemcy już zareagowały, zapowiadając przekazanie wysoko wydajnych pomp.
 • Diesel - oszczędności czy koszty?

  Diesel - oszczędności czy koszty?

  Na temat zalet silnika Diesla w porównaniu do benzynowego, jak i wielu jego wad powstało już bardzo dużo artykułów i porównań.