Polsko!"

Artykuły - Polsko!" (0)

 • Daimler ogłosił plan budowy fabryki w Polsce

  Daimler ogłosił plan budowy fabryki w Polsce

  Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował w środę, że planuje wybudowanie w Polsce fabryki silników. Ma ona powstać w Jaworze, na zachód od Wrocławia. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na rok 2019.
 • Komisja Europejska chwali Polskę

  Komisja Europejska chwali Polskę

  Komisja Europejska poprawia prognozy dotyczące tempa rozwoju polskiej gospodarki. Polska pozostaje w czołówce unijnych państw jeśli chodzi o tempo wzrostu gospodarczego. Zdaniem ekspertów KE , wyniki dotyczące wzrostu gospodarczego są niepewne z powodu napiętej sytuacji geopolitycznej i ryzyka spowolnienia reform w UE. Wielką niewiadomą to wynik czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii.
 • Haitong Bank rekomenduje Wirtualną Polskę

  W raporcie z 27 kwietnia Haitong Bank rozpoczyna ocenianie spółki Wirtualna Polska, z rekomendacją KUPUJ i ceną docelową akcji 55,7 PLN, co daje 27 proc. potencjał wzrostowy.
 • Szwajcarskie firmy zainteresowane inwestycjami w Polsce

  Szwajcarskie firmy zainteresowane inwestycjami w Polsce

  Z danych Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej wynika, że kraj ten jest drugim po Stanach Zjednoczonych inwestorem spoza Unii Europejskiej. Obroty z wymiany handlowej są zbilansowane, a Polska nawet więcej eksportuje do Szwajcarii niż z niej importuje. Głównym przedmiotem wymiany są maszyny i urządzenia oraz sprzęt transportowy. Szwajcarzy coraz chętniej szukają w Polsce usług biznesowych.
 • Premier Szydło w Nowym Jorku zachęca do inwestowania w Polsce

  Premier Szydło w Nowym Jorku zachęca do inwestowania w Polsce

  Premier Beata Szydło zachęca amerykańskich biznesmenów do inwestowania w Polsce. Szefowa rządu była w siedzibie giełdy (NYSE) na Wall Street w Nowym Jorku. Szydło spotkała się między innymi z dyrektorem operacyjnym tego parkietu.
 • W Polsce przybywa powierzchni handlowych

  W Polsce przybywa powierzchni handlowych

  Całkowita podaż nowoczesnych powierzchni handlowych w Polsce wynosi 13 mln mkw., z czego na centra handlowe przypada 9,29 mln mkw., na parki handlowe - 1,45 mln mkw., na wolnostojące obiekty handlowe 2,07 mln mkw., a na centra wyprzedażowe 209 000 mkw.
 • Polsce grozi zapaść demograficzna

  Polsce grozi zapaść demograficzna

  Do 2050 roku liczba mieszkańców Polski spadnie o 3 mln. Dodatkowo pogorszy się struktura populacji: mocno wzrośnie liczba osób w wieku emerytalnym, a spadnie - w produkcyjnym. Zdaniem ekspertów, konieczne są działania nakierowane na powrót Polaków z zagranicy, mówimy tu o 2 mln osób.
 • Dynamiczny wzrost osób bezdomnych w Polsce

  Dynamiczny wzrost osób bezdomnych w Polsce

  W Polsce takich osób jest ponad 36 tys bezdomnych. Według ekspertów liczba ta dynamicznie rośnie, jeszcze kilka lat temu było ich o 10 tysięcy mniej. Dzień Ludzi Bezdomnych zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot - Marek Kotański.
 • Biznes: W Polsce giełda wciąż jest niedoceniana

  Biznes: W Polsce giełda wciąż jest niedoceniana

  - Warszawska giełda jest mocno niedoceniana. Od lat spełnia ona swoją rolę i wspiera wzrost gospodarczy w Polsce. Mogło być lepiej, ale nie zapominajmy, że rynek kapitałowy był u nas tworzony od podstaw - mówi w rozmowie z Interią Mirosław Gronicki, minister finansów w rządzie Marka Belki.
 • Rekordowe obroty w polsko-niemieckim handlu. "Znakomity wynik"

  Rekordowe obroty w polsko-niemieckim handlu. "Znakomity wynik"

  Rekordowe 88,5 mld euro wyniosły w 2015 roku polsko-niemieckie obroty handlowe. Hamulcem rozwoju jest płaca minimalna.