polski żołnierz

Artykuły - Polski żołnierz (7)

 • Polski żołnierz będzie jak Bond

  Niebawem wojsko rozpocznie testy nowoczesnego wyposażenia i uzbrojenia dla żołnierza przyszłości, informuje "Rzeczpospolita".
 • Legendarny reżyser o polskim żołnierzu

  Legendarny reżyser o polskim żołnierzu

  "Niepokonani" - najnowszy film Petera Weira, reżysera sześciokrotnie nominowanego do Oscara, opowiada o ucieczce grupy więźniów, w tym polskiego żołnierza - Janusza, z sowieckiego łagru na Syberii. Obraz zadebiutuje w rodzimych kinach w piątek, 8 kwietnia.
 • "Polski" film Petera Weira

  "Polski" film Petera Weira

  "Niepokonani"- film Petera Weira w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadający o polskim żołnierzu, który wraz z grupą współwięźniów ucieka z sowieckiej niewoli, pokonując w ekstremalnych warunkach 8 tys. km - zrealizowano w koprodukcji z Polską. Obraz trafi na ekrany naszych kin w kwietniu.
 • W hołdzie dla polskich żołnierzy

  W hołdzie dla polskich żołnierzy

  Cieszący się wielką popularnością w internecie utwór "40:1" szwedzkiej metalowej grupy Sabaton doczekał się oficjalnego wideoklipu. Nagranie opiewa męstwo polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej.
 • Metalowcy dla polskich żołnierzy

  Metalowcy dla polskich żołnierzy

  "The Art Of War" , czwarty album Szwedów z grupy Sabaton spotyka się z niesamowitym zainteresowaniem w całej Europie, utwór "Cliffs Of Gallipoli" dotarł już na szczyt zestawienia sprzedaży singli w Szwecji!
 • Masakra w Iraku

  Masakra w Iraku

  "65% Polaków nie chce, aby polscy żołnierze z Nangar Khel stanęli przed sądem - wynika z badań przeprowadzonych przez SMG/KRC na zlecenie dystrybutora "Bitwy o Irak" (Battle for Haditha), filmu o masakrze w irackiej miejscowości Haditha - który 25 kwietnia zadebiutuje na ekranach polskich kin.
 • Kayah i Majka Jeżowska zaśpiewają dla polskich żołnierzy

  Kayah i Majka Jeżowska zaśpiewają dla polskich żołnierzy

  12 grudnia Kayah i Majka Jeżowska wystąpią dla 600 żołnierzy z polskiego kontyngentu wojskowego, stacjonujących w ramach misji pokojowej ONZ w Kosowie. Organizatorem koncertu "Wigilia w Kosowie" jest Telewizja Polska.