polski kierowca

Artykuły - Polski kierowca (13)

 • ​Wielka Brytania: Pijany kierowca z Polski winny

  Kierowca z Polski, 32-letni Ryszard M., został uznany winnym przyczynienia się do śmierci ośmiu osób na autostradzie M1 - podaje "Daily Mail".
 • Jesteś pewien, że nie oślepiasz na drodze?

  Jesteś pewien, że nie oślepiasz na drodze?

  Polskie samochody nagminnie oślepiają. Co drugi ma nieprawidłowo ustawione reflektory, a skutki tego mogą być tragiczne. Jeśli nie zauważymy idącego poboczem pieszego, rowerzysty albo zauważymy ich zbyt późno, będziemy mieć poważne kłopoty. Co to jednak obchodzi durnia, który nas oślepił i pojechał dalej?
 • Polscy kierowcy na "podwójnym gazie"

  Polscy kierowcy na "podwójnym gazie"

  Kroniki towarzyskie zmieniają się ostatnio w kroniki policyjne. Celebryci i politycy prowadzą auta pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających i choć budzi to ogólne oburzenie, niektórzy próbują bagatelizować szkodliwość tych antyspołecznych zachowań. Walka z pijanymi kierowcami przypomina niestety walkę z wiatrakami.
 • Padamy ofiarą okropnych prześladowań ze strony policji

  Padamy ofiarą okropnych prześladowań ze strony policji

  - Gdy tylko przekraczam granicę Polski, oczywiście mam na myśli tę zachodnią lub południową, bo jakoś brakuje mi odwagi, by wybrać się autem za wschodnią, natychmiast opada ze mnie napięcie.
 • Ministerstwo transportu uziemiło polskich kierowców

  Ministerstwo transportu uziemiło polskich kierowców

  Polscy kierowcy wożący towary niebezpieczne nie mogą wykonywać zawodu.
 • PKN: Polscy kierowcy poczują się komfortowo?

  PKN: Polscy kierowcy poczują się komfortowo?

  Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec uważa, że ceny ropy naftowej na giełdach światowych powinny spadać.
 • Czy polscy kierowcy jeszcze zapłaczą?

  Czy polscy kierowcy jeszcze zapłaczą?

  W sobotę resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji ws. kupna akcji Grupy Lotos, stanowiących ok. 53 proc. kapitału zakładowego - wynika z ogłoszenia zamieszczonego w prasie.
 • Polskich kierowców czekają podwyżki

  Polskich kierowców czekają podwyżki

  Ponad miliard złotych straciły w 2009 r. towarzystwa majątkowe na ubezpieczeniach komunikacyjnych: 954 mln zł wyniosła rekordowa strata na OC, zaś 86 mln zł to pierwsza od lat strata na autocasco. Przedstawiciele branży uważają, że podwyżki cen dla klientów będą konieczne - donosi "Parkiet".
 • Nie musisz znać języka!

  Nie musisz znać języka!

  W komunikacji miejskiej w Stavanger pracuje już ok. 120 polskich kierowców autobusów. Ich średnie stawki sięgają 160 koron za godzinę. Na zainteresowanych czekają kolejne wakaty. Pracodawca nie wymaga znajomości języka.
 • Najgorszy polski kierowca

  Najgorszy polski kierowca

  Niebawem pojawią się dwa nowe programy, które będą kalkami programów wyświetlanych w stacjach zachodnich telewizji: teleturniej "Are you smarker than a 5th grader" oraz show "Najgorszy polski kierowca".