Polski Instytut Sztuki Filmowej

Artykuły - Polski Instytut Sztuki Filmowej (136)

 • Magdalena Sroka dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  Magdalena Sroka dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  Zgodnie z ustawą o kinematografii, kadencja dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, którego powołuje minister kultury po przeprowadzeniu konkursu, trwa pięć lat. Od 3 października br. funkcję tę pełnić będzie Magdalena Sroka z Krakowa.
 • 7. edycja nagród PISF: Nominacje

  7. edycja nagród PISF: Nominacje

  Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił w czwartek, 5 czerwca, listę nominowanych do 7. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni (15-20 września).
 • Producent "Pokłosia" zwróci 3,5 mln zł?

  Producent "Pokłosia" zwróci 3,5 mln zł?

  Polski Instytut Sztuki Filmowej domaga się od producentów filmu "Pokłosie" zwrotu 3,5 miliona złotych przyznanych na produkcję obrazu w reżyserii Władysława Pasikowskiego - informuje wyborcza.pl.
 • "80 milionów" do Oscara

  "80 milionów" do Oscara

  "80 milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka, o sensacyjnej historii pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, będzie polskim kandydatem do Oscara 2013 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny - ogłosił w sobotę Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Film "80 milionów" polskim kandydatem do Oscara

  Film "80 milionów" polskim kandydatem do Oscara

  Film "80 milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka, o sensacyjnej historii pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, będzie polskim kandydatem do Oscara 2013 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny - ogłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Polskie filmy w Karlowych Warach

  Polskie filmy w Karlowych Warach

  Dziewięć polskich filmów zostanie pokazanych podczas 47. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, który odbędzie się w dniach 29 czerwca - 7 lipca 2012. Siedem produkcji zakwalifikowało się do sekcji konkursowych.
 • Dla kogo nagrody PISF?

  Dla kogo nagrody PISF?

  Znamy już listę nominowanych do 5. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.
 • "W ciemności" z szansą na Genie

  "W ciemności" z szansą na Genie

  Nowy obraz Agnieszki Holland "W ciemności" został nominowany - w trzech kategoriach, m.in. za scenariusz - do 32. Kanadyjskich Nagród Filmowych Genie (Genie Awards) - poinformował w środę Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • "W ciemności" Holland nominowane do Kanadyjskich Nagród Filmowych

  Nowy obraz Agnieszki Holland "W ciemności" został nominowany - w trzech kategoriach, m.in. za scenariusz - do 32. Kanadyjskich Nagród Filmowych Genie (Genie Awards) - poinformował w środę Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Scenarzyści, czas kończyć!

  Scenarzyści, czas kończyć!

  Do 15 stycznia można przysyłać prace na Konkurs Scenariuszowy Script Pro 2012, którego organizatorami są Szkoła Wajdy oraz Festiwal Off Plus Camera przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz HBO Polska.