polska policja

Artykuły - Polska policja (5)

 • Policja skarbowa przygląda się bitcoinom

  Policja skarbowa przygląda się bitcoinom

  Polska policja skarbowa przygląda się transakcjom zawieranym za pomocą kryptowaluty bitcoin - informuje Ministerstwo Finansów.
 • Interpol: Zatrzymano grupę oszustów internetowych

  Interpol: Zatrzymano grupę oszustów internetowych

  Polska policja we współpracy z Europolem rozbiła grupę przestępczą odpowiedzialną za oszustwa internetowe. Zatrzymano trzech mieszkańców Puław podejrzanych o oszukanie obywateli co najmniej 15 państw m.in. Niemiec, Indii oraz USA - podała Komenda Główna Policji.
 • Kiedy policja sprawdzi, czy masz coś na koncie?

  Kiedy policja sprawdzi, czy masz coś na koncie?

  Na mocy nowelizacji ustawy o wymianie informacji z organami ścigania państw Unii Europejskiej polska policja zyskuje nowe uprawnienia w zakresie dostępu do tajemnicy bankowej i skarbowej. Czy oznacza to, że grozi nam sytuacja rodem z prozy Orwella?
 • Emerytury: Idą zmiany w mundurówce

  Emerytury: Idą zmiany w mundurówce

  Polska policja jest formacją nowoczesną, ale muszą być zapewnione środki na jej dalszą modernizację, potrzeba też większej liczby policjantów - ocenia w rozmowie z PAP komendant główny policji Andrzej Matejuk.
 • Przetarg w atmosferze skandalu

  Przetarg w atmosferze skandalu

  W finansowanym przez UE przetargu policja odrzuciła niemal wszystkich oferentów, dając kontrakt Consortii. Posypały się protesty. Polska policja dostanie ponad 3,5 tys. komputerów z oprzyrządowaniem i dodatkowymi zabezpieczeniami za blisko 38 mln zł.